top of page
Ieškoti

Tapytojo Romualdo Balinsko paroda „Nėra žodžių“ LDS galerijoje „Arka“


Dešinysis bortas. 2021. al., drb., 140x200

Balandžio 28 d., ketvirtadienį, 18 val., LDS galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) atidaroma menininko Romualdo Balinsko personalinė paroda „Nėra žodžių“. Ši ekspozicija tęsia Šiaulių dailės galerijoje metų pradžioje pristatytą kolekciją „Re“, sukurtą daugiausia reflektuojant patirtis pandeminiu laikotarpiu. Tai buvo paroda apie žodžių pradžią nusakančią būseną, primenančią viltingą stovėjimą ties ateities nuojautos slenksčiu. Tačiau vykstant parodai, tirpstantį pandemijos paralyžių pakeitė naujas – karo, kuris savaip palietė ir it gniužulas gerklėje kone kiekvienam užspaudė balso stygas.


Bežodę parodą menininkas pristato poetiniais tekstais:


„Išsikirpti iš „ŽMONIŲ“. Pasilikti skyles vietoj savo veidų. Išsipjauti iš iliuzinės gerovės ir laimės šaltienos. Įsiklijuoti į ŽMONIJĄ. Susijungti bendrystei. Sugrįžti pas Tėvą. Pakeliui su keleiviais. Drauge su draugais. Amžiams su amžinais. Susiburti į ratą. Išsirikiuoti į eilę. Klausti kelio ir klausytis. Keltis į kitą krantą. Pereiti jūrą, pereiti dykumą, pereiti kalną. Apkabinti beržus, įaugti į pievas, įkvėpti debesis. Sugrįžti į pradžią. Pradėti iš naujo. Būti dalimi – užtvankos akmeniu, grandinės grandimi, spiečiaus bite, balos buožgalviu, duonos trupiniu, kažkelintuoju lašu, paskutiniu trikampio žąsinu...

Dabar kai pasiutusi ir išprotėjusi orda naikina ir žmones ir tikėjimą žmonėmis, Dabar kai pro suskilusį žmogiškumą veržiasi neapykantos lava, Dabar kai žudikas prievartauja ir meluoja, Dabar kai stovime prieš didžiulį blogį, Dabar kai trūksta žodžiu išsakyti tą siaubą, Dabar NĖRA ŽODŽIŲ, Dabar, kai rašau šiuos žodžius – NĖRA ŽODŽIŲ.“


Romualdas Balinskas – tapytojas, knygų dailininkas, parodose dalyvauja nuo 1986 m. Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 2019 m. jam įteiktas LDS “Auksinis ženkliukas” už inovatyvius plastinės kalbos ieškojimus bei talpių ir universalių temų plėtojimą. Menininko kūryba išsiskiria plastinės raiškos pokyčiais, nepametant savitumo, polinkio į monochromiją.


Paroda yra galerijos „Arka“ ir Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės programos dalis. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Paroda veiks iki gegužės 21 d.


LDS galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius

Galerijos darbo laikas: II-V 12-19, VI 12-16

Comments


bottom of page