top of page
Ieškoti

Tarptautinė II-oji meno trienalė Nenuspėjamos ateitys/Unpredictable Futures kviečia menininkus teikti paraiškas


Atviras šaukimas

 

Tarptautinė trienalė  - tai mokslo ir meno tyrimų projektas, meno ir mokslo ir jų sinergijos priemonėmis ieškanti išeičių iš pavojingos situacijos, susidariusios dėl intensyvios žmonijos veiklos. Projekto tikslas - meninių ir mokslinių tyrimų, kitų kūrybinių metodų pagalba tyrinėti ir aiškiai komunikuoti sudėtingas kompleksinės žmonių veiklos ir vandens perspektyvas šiandieniame pasaulyje.


Žmonijos ateities perspektyvos, susijusios su vandeniu - tai II–osios tarptautinės trienalės Virš, ant ir vandenyje pagrindinė tema.

 

Paraiškos pateikimo laikas: iki 2024 balandžio 15. Vienas asmuo gali teikti 1 paraišką.

 

Trienalės tema: Virš, ant ir vandenyje

Trienalės ir simpoziumo vieta: Klaipėdos kultūros komunikacijų centras

Trienalės laikas: 2024 rugsėjo 7 - lapkričio 10 d.

 

Trienalės satelitas Arkos galerijoje Vilniuje

Parodos laikas: rugpjūčio 29 – rugsėjo 29 d.

 

Pasiūlymus galima teikti į tris skirtingas temas:


Vanduo ir gyvūnai. Tema apima sausumos ir vandens (jūros, upių, gruntinio), gyvų ir dirbtinių organizmų komunikaciją, gyvūnų etiką.


Vanduo ir augalai. Tema apima bakterijų, dumblių, mikroarganizmų pasaulį, reflektuoja žmogocentristinės veiklos sukeltus padarinius (pavyzdžiui, vandens taršą), aplinkos kolonializmą

Vanduo ir žmogus. Tema apima žmogaus kūno kaip fundamentalios gamtos dalies refleksijas, (taip pat ir hidro feministines) perspektyvas.

 

Menininkai gali naudoti įvairias medijas, ypatingai atkreipiant dėmesį į specific-site instaliacijas (jūros ir vandens sinergijos ar padariniai įvietinto meno objektuose), lokalias intervencijas į aplinką - vandenį, design thinking objektus ir procesus (proceso laboratorijos bus organizuojamos Klaipėdoje). Projektas taip pat gali būti kuriamas bendromis menininko ir mokslininko pajėgomis. 

 

Trienalės metu vyks palydimosios parodos ir mokslininkų paskaitos Klaipėdoje. Atskiri trienalės pasakojimai gali būti siejami su lokaliai vietovei būdinga medžiaga – gintaru.

 

Kiekviena trienalė keičia lokacijas (1–oji 2020 m. įvyko Molėtuose ir jų apylinkėse ir buvo skirta kosmoso problemoms) ir gvildena vis naujas temas, susijusias su Antropoceno epochos procesais ir padariniais žemėje, ieško klimato ir gyvenamosios aplinkos gerinimo būdų.

 

Techniniai reikalavimai

Aprašas su eskizais ar nuotraukomis pdf formatu ne daugiau 20 MB.


Dalyvio anketa:


LDS informacija

댓글


bottom of page