top of page
Ieškoti

Tarptautinio meno vyksmo „Nuo steam punk iki sodrios tapybos“ pristatymas publikai


Parodos fragmentas. Gintauto Vaičio nuotrauka

Birželio 19 d. 14 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose vyks tarptautinio meno vyksmo „Nuo steam punk iki sodrios tapybos“ pristatymas publikai. Jo metu gausus būrys žymių Lietuvos ir užsienio menininkų pristatys savo darbus, kurie puikiai eksponuojami net keliose skirtingose Užutrakio dvaro sodybos rūmų salėse. Renginio „vinis“ – iškilmingas Irenos Mikuličiūtės dailės galerijos-studijos atminimo dovanos įteikimas Trakų rajono savivaldybei. Paroda – skirta Trakų 700 metų gimtadieniui ir Lietuvos karaimų metams 2022-aisiais paminėti, ir veiks iki liepos 20 dienos.


Irenos Mikuličiūtės dailės galerijos-studijos direktorė Irena Mika meno vyksmo „Nuo steam punk iki sodrios tapybos“ pristatymo metu įpareigota perduos Trakų rajono savivaldybei Izraelyje gyvenančio parodos garbės svečio, garsaus menininko Anatoly Baratynsky tapybos darbų diptiką, simboliniu pavadinimu „Dinastijos“. Anatoly Baratynsky čia, Lietuvoje, dalyvavo ne vienoje grupinėje parodoje. Jau seniai norėjo savo darbus padovanoti Lietuvai. „Norisi, kad mano kūrybos dalelė būtų Lietuvoje“, – anksčiau yra prasitaręs Anatoly Baratynsky.


Anatoly Baratynsky – tai Izraelyje gyvenantis menininkas, parodų kuratorius. Priklauso garbingam Tarptautiniam menininkų asociacijos Izraelio skyriui, yra jos narys. Anatoly Baratynsky – dažnai vadinamas eksperimentuotoju, savo kūryboje jis sujungė naujas savo paties išrastas tapybos technikas su jau žinomomis. Kartą paklaustas: „Kas yra menininkas?“ Anatoly Baratynsky juokaudamas atsakė: „Mąstantis žmogus, turintis gerą vaizduotę, ir gerai išmanantis medžiagas bei jų chemines savybe.“Parodos fragmentas. Gintauto Vaičio nuotrauka

„Iki šiol dar to nebuvo, kad toks būrys garsiausių Lietuvos ir užsienio menininkų pristatytų savo kūrybą Užutrakio dvaro sodybos rūmuose. Tapybai, skulptūrai, grafikai ir keramikai skirtos net skirtingos didelės Užutrakio dvaro sodybos rūmų salės. Tarptautiniame meno vyksme dalyvauja: tapytojai Irena Mikuličiūtė-Mika, Gintautas Vaičys, Eva Pohlke, Rūta Eidukaitytė, Gustas Jagminas, grafikė Daiva Kairevičiūtė, skulptoriai Liutauras Griežė, Sigitas Straigis, keramikė Dormantė Penkinski ir garbės svečiai – tapytojai Natalia Naida-Kapulovska iš Ukrainos ir Anatoly Baratynsky iš Izraelio“, – apie būsimą meno vyksmo pristatymą kalba Irenos Mikuličiūtės dailės galerijos-studijos direktorė Irena Mika.


Parodos kuratorė Irena Mika.


Parodos architektas Gintautas Vaičys.


Organizatorius Irenos Mikuličiūtės dailės galerija-studija. Tai – pirmoji privati galerija, 1991 metais įkurta Kaune. Irenos Mikuličiūtės dailės galerija-studija kasmet pristato įvairius autorius didžiausioje vizualiųjų menų renginyje Rytų regione, šiuolaikinėje meno mugėje „ArtVilnius“. Per 30 gyvavimo metų galerija tapo profesionalaus meno kelrode Kaune ir puikiai įsitvirtino Lietuvos meno lauke, savo aktyvią veiklą tęsia iki šiol. Galerija-studija yra Lietuvos meno galerininkų asociacijos (LMGA) narė, jau daugiau kaip 20 metų Kauno mieste organizuoja piešimo akciją iškiliam tarptautiniam džiazo festivaliui „Kaunas jazz ant grindinio“. Pristatė Irenos Mikuličiūtės galerijoje-studijoje Roberto Antinio, Rimvydo Jankausko-Kampo, Raimundo Mikšio-Šniūro, Algirdo Šakalio, Aušros Andziulytės, Andriaus Makarevičiaus, Arvydo Martinaičio, Gintauto Vaičio, Anatoly Baratynsky ir kitų kūrybą.


Partneriai: Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, Trakų rajono savivaldybė ir Lietuvos dailininkų sąjunga.


Meno kritikas Astijus Krauleidis-Vermontas

Comments


bottom of page