top of page
Ieškoti

Tauras Kensminas „400 KM“


Nuo 2023 metų vasario 24 d. iki kovo 31 d. kviečiame visus reziduojančius ar besilankančius Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centre (Dariaus ir Girėno g. 25), pažvelgti pro čia esančios galerijos „Si-V centre“ langą į 400 kilometrų aukštį.


Maždaug tokiame aukštyje, virš mūsų galvų skrieja tebeveikiantys ir jau senai savo pirminę paskirtį praradę kosminiai palydovai, laukiantys neišvengiamos savo baigties žemės atmosferoje. Šiandien palydovų žemės orbitoje tiek daug, jog astronomams darosi keblu stebėti tolimesnius dangaus kūnus - dėl vizualinės taršos sudėtinga sufokusuoti teleskopų lešius, nors plika akimi to ir negalime pastebėti. Artimasis kosmosas – niekieno erdvė, į kurią kiekvienas Elonas, turintis pakankamai lėšų, gali išsviesti ką tik užsigeidęs. Ironišką autoriaus žvilgsnį į šią 1957 m. rusų pradėtą madą atskleidžia tai, jog jo palydovai pagaminti iš grubių, primityvių, toli gražu – ne kosminių medžiagų, tokių kaip medis, geležis ar betonas.


„Kai praėjusį rudenį, ruošiantis Skulptūros ir vitražo centro „Meno festivaliui“ kolega ir galerijos „Si-V centre“ įkurėjas bei parodų kuratorius, skulptorius Vidas Simanavičius pusę savo studijos išdažė juodai, o duryse išpjovė apvalią skylę, į kurią įstatė chromu įrėmintas stiklines skalbyklės duris, pamaniau, jog tai yra iliuminatorius, perkeliantis koridoriumi praeinančio suvokėjo žvilgsnį iš Skulptūros ir vitražo centro bendrųjų patalpų į visai kitokią, beribę, kosminę erdvę. Niekada nežinai, kur baigiasi juoda kiaurymė. Taigi ši paroda susiklostė labai organiškai. Jau buvau sukūręs kosminių objektų – palydovų seriją, kuriai tereikėjo atrasti tinkamą vietą. Pasinaudojus „Si-V centre“ galerijos erve, pastarųjų objektų visuma virto instaliacija, kurią ir kviečiu pamatyti." - Tauras Kensminas

Kviečiame susitikti vieno kūrinio galerijoje "Si-V centre", įsikūrusioje Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centre. Galeriją kuria Centro rezidentai menininkai.

Paroda veiks iki 2023 m. kovo 31 d.

I-V 11:00-19:00

S. Dariaus ir S. Girėno g. 25, Vilnius

コメント


bottom of page