top of page
Ieškoti

Klaipėdos galerijoje – Vaidės Gaudiešiūtės paroda „Minčių piešiniai“


Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) vasario 10 d. (ketvirtadienį) 17 val. atidaroma personalinė grafikės Vaidės Gaudiešiūtės paroda „Minčių piešiniai“.


„Minčių piešiniai“ – tai V. Gaudiešiūtės piešinių, sukurtų plunksnele ir tušu ant gruntuotos drobės, paroda. Ankstyviausi darbai siekia 2002 m., naujausi sukurti šiais metais. Tai nedidelio formato, talpinantys daug motyvų, figūrų, objektų, detalių darbai, tačiau kiekvienas iš jų yra pareikalavęs ilgų kruopštaus darbo valandų. Naudodama paprastas, tradicines priemones, menininkė siekia susitelkti į žmogaus būties, jausmų, būsenų apmąstymus vaizdais. Smulkmeniškai atlikdami ritualais tampančius kasdienybės veiksmus dažnai net nematome pačių sukurtos realybės grožio arba baisumo. Tikroviškus išorinio pasaulio motyvus, kasdienio gyvenimo momentus sujungdama į metaforiškus vaizdinius, grafikė bando surasti už begalės kaukių paslėptą tikrąjį, vidinį žmogaus buvimą. Piešimas V. Gaudiešiūtei yra savotiškas monologas, bandymas išgryninti mintis, atsakyti į klausimus, suvokti mažus ir didelius atradimus. Tai monologas, kuris parodoje gali tapti dialogu.


„Vaidės mažieji piešiniai <...> kviečia žiūrovus pažvelgti kitaip, giliau, pabandyti išpainioti visas plunksnelės audžiamas gijas linijas, kurios tarsi voratinklis įtraukia, apraizgo kompozicijų veikėjus ir jų aplinką, o gal ir protus, širdis. Nori nenori turi bandyti prisitaikyti prie mažo, smulkaus, bet ne menko, pasaulio. Jame vyksta svarbūs dalykai, vaidinamos didžios dramos ir kuriami nesibaigiantys farsai. Įvairaus plauko personažai lyg skruzdžių armija juda savo kasdienybėje, lyg klampioje pelkėje. Vis dėlto jie paklūsta kūrėjos valiai ir pasakoja, rezga, teisinasi, gal ir pagražina savo gyvenimą, nors jis ir taip siurrealistiškai gražus, tik jiems patiems nesuprantamas, nevertinamas, nes ne toks blizgantis. Antra vertus, visa tai tik plunksnos ir tušo viražai ant labai mažo formato drobės. Beveik miniatiūros. Vaidė, kaip tikra iššūkių mėgėja, provokuoja pasilenkti arčiau, pamatyti iš toliau, atpažinti. Šioje netikėtoje, beveik du dešimtmečius tik sau ir labai artimiems draugams rodytų darbų retrospektyvoje gražiai atsiskleidžia dailininkės unikalus savitumas, augimas ir branda. Sėkmingas pirmasis debiutas Klaipėdoje, verta įsidėmėti ir sekti V. Gaudiešiūtės kūrybą.,“ – teigia dailėtyrininkė Kristina Jokubavičienė.


Vaidė Gaudiešiūtė gimė ir gyvena Klaipėdoje. 1997–2004 m. studijavo Šiaulių universiteto Menų fakultete. Dirba Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Domšaičio galerijoje ir Adomo Brako dailės mokykloje. Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 2015 m. Bendrose parodose pradėjo dalyvauti 2003 m. Dalyvavo tarptautiniame urbanistinės dailės simpoziume Piarnu (Estija, 2004), pleneruose Jantarne (Kaliningrado sritis, 2005) ir Pietų Prancūzijoje (2008). Dar 2005 m. V. Gaudiešiūtė įsijungė į kasmet organizuojamus dailės simpoziumus-plenerus „Šventosios žemės atminties ženklai“, ir į plenero parodas, kurios 2005–2015 m. vyko Šventosios ir Palangos miestų viešosiose bibliotekose, Klaipėdos apskrities viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje, Kaune, Naujamiestyje, Kretingoje, Joniškyje, Radviliškyje, Šakiuose, Alytuje, Rucavoje (Latvija). Tai antroji personalinė V. Gaudiešiūtės paroda. Pirmąją personalinę mažųjų piešinių parodą dailininkė surengė 2021 m. „Laiptų galerijoje“ Šiauliuose.


Rėmėjai:

Klaipėdos miesto savivaldybė

Lietuvos kultūros taryba


Kuratorė – Kristina Jokubavičienė

Koordinatorė – Rosana Lukauskaitė


Laukiame Jūsų, laikantis visų saugumo reikalavimų atsižvelgiant į SAM rekomendacijas. Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.


Mūsų darbo laikas: II–V – 10:00–18:00, VI – 11:00–16:00

Paroda vyks iki kovo 5 d.

Yorumlar


bottom of page