top of page
Ieškoti

Vaiva Kovieraitė-Trumpė „Kitos vietos / The Other Places“

Gruodžio 3 d., penktadienį, 18 val., galerija „Arka“ kviečia dalyvauti menininkės Vaivos Kovieraitės-Trumpės eksperimentinės grafikos kūrinių ciklo „Kitos vietos / The Other Places“ parodos atidaryme. Šiame cikle autorė gvildena atminties procesų įtaką erdvės daugiasluoksniškumui.

© Vaiva Kovieraitė-Trumpė. Kitos vietos


Vaiva atsispiria nuo fotografijose įamžintų vietų ir darbuose kuria fiktyvias aplinkas. Identifikuojant jų ženklinamą laikmetį urbanistiniuose peizažuose ar kraštovaizdžiuose formuojama atpažįstamų vietovių nuojauta. Tačiau aplinkos švarinimas, ištrinant konkretų vaizdą fone arba pastarąjį pridengiant lyg ranka braukiamomis grafito dulkėmis, sulieja tikrovę su autorės asmeninės patirties ir atminties archyvu. Kitaip tariant, erdvės suvokimas kinta priklausomai nuo jos kontekstą įsivaizduojančiojo žiūrovo. Vaiva pateikia savo atminties ar vaizduotės siūlomą vietos variaciją, nors tą pačią ar asociatyvią erdvę žiūrovas gali kurti pats, siedamas su asmeninėmis patirtimis, kurios įterpia kitų turinių ar atskleidžia kitų interpretacijų. Taip tveriama mitinė vieta, kuri sykiu ir yra, nes atpažįstama kaip konkreti, tačiau ir nėra, nes veriasi per tikrovėje neegzistuojančius dėmenis. Manipuliuodama erdvės atsiminimo įspūdžiu menininkė siekia pabrėžti, kad tarp utopijos ir heterotopijos esti blyški riba.


Išskirtiniu menininkės kūrybos bruožu laikytinas eksperimentavimas grafikos technikomis. Autorė pasakoja, kad tai yra konkrečiai ją dominanti vizualiųjų menų niša. Cikle „Kitos vietos“ Vaivos kūrybai būdingas vaizdo dualumas yra perteikiamas derinant skirtingus būdus vaizdo perkėlimui, monotipiją ir pan.© Vaiva Kovieraitė-Trumpė. Kitos vietos


Primename, kad renginio lankymas su galimybių pasu.


Šiauliuose gyvenanti ir kurianti menininkė Vaiva Kovieraitė-Trumpė (g. 1985) yra aktyvi grafikos kūrėja, nuolat dalyvaujanti įvairiose grupinėse parodose ir meniniuose projektuose Lietuvoje bei užsienyje, taip pat šalyje rengianti personalinius pasirodymus. 2013 m. menininkė įgijo magistro laipsnį Šiaulių universitete. Nuo 2012 m. priklauso grafikos kūrėjų asociacijai „Graphic i Vast“ Švedijoje, o nuo 2014 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Neseniai galerija „Arka“ menininkės ankstesnio ciklo „Liminalus“ kūrinius pristatė Paryžiuje vykusioje parodoje „Biennale européenne des Blancs Manteaux“.

Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki gruodžio 31 d. Galerijos darbo laikas: II-V 12-19, VI 12-16. Paroda yra kūrybinės programos, kurią finansuoja Lietuvos dailininkų sąjunga ir Lietuvos kultūros taryba, dalis.

Comments


bottom of page