top of page
Ieškoti

VDA Graduation Show | Vilniaus dailės akademijos baigiamųjų darbų parodaBirželio 3 d., pirmadienį, 14 val. galerijoje „Arka“ atsiveria VDA Graduation Show paroda, kurioje pristatoma Dizaino, Grafinio dizaino ir Mados dizaino studijų programų studentų ekspozicija.


Tai ypatinga galimybė vienoje erdvėje pamatyti dizaino sričių studentų baigiamuosius darbus. Iš arti galima susipažinti, kas rūpi jauniesiems dizaineriams, kokias tendencijas diktuoja ši karta ir kuo pasižymi įvairios dizaino studijos Vilniaus dailės akademijoje. Šioje ekspozicijoje organiškai apsijungs ne tik sritys – mados, daiktų, industrinis ir grafinis dizainas, – bet ir skirtingos medijos kūrybiniuose projektuose: nuo rūbo iki video darbo.


Daugiau apie kiekvienos katedros ekspozicijas:

Objekto dizaino katedros bakalauro ir magistro baigiamieji darbai atspindi dizaino sričiai aktualias temas ir dizaino sankirtas su kitomis: su technologijomis, amatais, mada, transportu, tvarumu ir t.t… Darbų įvairovė – nuo autorinio iki industrinio dizaino – leidžia susidaryti įspūdį ne tik apie studijų programos spektrą, bet ir skirtingus kūrybinius dizaino metodus.


Mados dizaino katedros studentų baigiamuosiuose bakalauro darbuose raiškos pagalba šių dienų aktualijos persipina su asmeninėmis patirtimis ir įgauna drabužių kolekcijos pavidalą. Parodos autoriai kviečia mėgautis mada ir ją naujai pažinti, kvestionuoti nusistovėjusias tendencijas ir kurti naujas mados realybes.


Grafinio dizaino bakalauro programos baigiamųjų darbų įvairovė apima platų šiuolaikinių visuomenės rūpesčių lauką, reflektuotą pačiomis įvairiausiomis medijomis. Laisvas vizualinių medijų pasirinkimas ir meistriškas jų taikymas įgalina jaunuosius grafikos dizainerius permąstyti aktualius skaitmeninės dabarties iššūkius, nuolatines asmeninio identiteto paieškas, apibrėžti neapibrėžiamos ateities kontūrus.


Birželio 3 – 14 d. visuomenei pristatomi visi 2024-siais VDA ginami baigiamieji bakalauro ir magistro projektai, atstovaujantys skirtingas studijų kryptis. Paroda pasklidusi po daugiau kaip 40 lokacijų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose leidžia susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, juvelyrų, metalo meno meistrų, skulptorių, restauratorių, architektų, scenografų ir menotyrininkų karta bei patirti, kaip gimsta naujausios šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijos.

 

Parodos laikotarpiu galerija „Arka“ veikia specialiu darbo laiku:

Birželio 3 d., pirmadienis – 14-18 val.

Birželio 4 d., antradienis – 10-18 val.

Birželio 7 d., penktadienis (Kultūros nakties programa) – 12-22 val.

Birželio 12-13 d., trečiadienis-ketvirtadienis – 10-20 val.

Kitomis dienomis galerija atvira įprastu laiku.

 

Parodos metu galerijoje vyks visuomenei atviri Dizaino katedros absolventų baigiamųjų darbų gynimai:

Birželio 4 d., antradienį, 10 val. Mados dizaino gynimai.

Birželio 4 d., antradienį, 10 val. Grafinio dizaino gynimai.

Birželio 12 ir 13 d., trečiadienį ir ketvirtadienį, 10 val. Dizaino gynimai.

 

Paroda yra Kultūros nakties programos dalis bei Dizaino savaitės dalis. Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki birželio 14 d.

 

Parodos organizatorius: Vilniaus dailės akademija.

Paroda yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir galerijos „Arka“ kūrybinės programos dalis. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Comentarios


bottom of page