H. Orakausko paroda „Šviečiančios rūdys“ Panevėžyje
- prieš 2 dienas
- 1 min. skaitymo

2026 m. balandžio 10 d. 17 val. LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „Galerija XX“ (Laisvės a. 7, Panevėžys) atidaroma Henriko Orakausko darbų paroda „ŠVIEČIANČIOS RŪDYS“.
Henrikas Orakauskas gimė 1948 m. rugsėjo 19 d. Skulptorius yra LDS narys nuo 2001 metų. Pastaruoju metu menininkas gyvena ir kuria Kernavėje. H. Orakausko skulptūra – tai asmeninė vizija ir modernios epochos plastinė įveika. Autoriaus kuriamos didelio mastelio skulptūros ar mažosios plastikos elementai nebėra tik tiesinis, matomas objektas – tai savitas skulptūros kaip suvokimo lankstas.
Menotyrininkė Salomėja Jastrumskytė pastebi: „Kalbėti apie Henriko Orakausko kūrybą reiškia pretenduoti į išskirtinę teisę pažinti žmogiškąją būtį. Jo skulptūros įauga į monolitinius egzistencijos kontekstus, jos nėra abejingos nei savo pačių egzistavimui, nei toms realybėms, kurias žymi.“
Parodą galima aplankyti 2026 m. balandžio 10 d. – gegužės 5 d.




Komentarai