top of page
Ieškoti

LDS interneto svetainėje virtuali paroda skirta Lietuvos Monumentaliai dailei


LDS interneto svetainėje kviečiame aplankyti naują virtualią parodą - Vakar ir šiandien | Lietuvos Monumentalioji dailė“.


Parodai atrinkti meninikai – Lietuvos kultūros tarybos finansuoto projekto „Monumentaliosios dailės kūrinių duomenų bazės kaupimas ir sklaida“ dalyviai. Per beveik metus šių kūrėjų darbus inventorizavome, aprašinėjome ir skaitmeninome, taip sukurdami unikalią Lietuvos miestuose ir regionuose esančių monumentaliosios dailės kūrinių duomenų bazę. Deja, nesant pakankamo sąmoningumo Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimo politikoje bei visuomenėje (o neretai ir finansinių galimybių kūriniams tinkamai prižiūrėti ir restauruoti) – dalis jų apgadinti ar net suniokoti. Todėl virtualus kūrinių eksponavimas leidžia išsaugoti ir susipažinti su šiais kūriniais kur kas platesnei auditorijai. Projekto eigoje kūriniai ne tik sisteminti ir skaitmeninti, bet ir viešinti Lietuvos muziejų integralioje sistemoje LIMIS (Greita paieška - LIMIS) bei Lietuvos dailininkų sąjungos internet svetainės [Projektų] skiltyje, todėl informaciją apie kūrinius, jų autorius bei kokybiškas skaitmenines fotografijas dabar galės pasiekti suinteresuoti monumentaliosios dailės kūrėjai, menotyros ir paveldosaugos krypčių studentai, atsakingos institucijos ir kiti suinteresuotieji Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimu.

Parodos koncepcija grindžiama aukščiau minimų menininkų kūrybos įvairovės atskleidimu. Ji greičiau ieško autentiškų skirtumų tarp skritingų kūrėjų meninės raiškos ypatybių, nei vizualinės ekspozicijos vienovės. Tai – edukacinė ir dokumentinė paroda, kuri, tikimės, prisidės prie Monumentaliosios dailės kūrinių Lietuvoje išsaugojimo, informuoto suvokimo apie juos formavimo bei vieningos paveldo kultūros politikos formavimo.LDS informacijaComments


bottom of page