top of page
Ieškoti

Agata Muze tapybos paroda „STROLL“


Penktadienį, rugsėjo 30 dieną LDS Panevėžio skyriaus galerijoje GALERIJAXX atidaroma Agata Muze tapybos paroda „STROLL“

Pasivaikščiojimas…


Pasivaikščiojimas gamtoje visada yra kupinas naujų atradimų, turtingos įvairovės. Juose galime patirti daugybę pojūčių. Pasivaikščiojimas gali būti tvankus ir saulėtas, arba apsiniaukęs, lietingas, toks, kuriam gresia audros debesys. Tiek debesų, tiek medžių ritmai yra tarsi natūraliai susiformavę meno kūriniai. Menininkei labai svarbu būti gamtoje, kad gautų šiuos įspūdžius, pamatytų tapybai tinkamus motyvus, galėtų interpretuoti juos paveikslui reikalingoje kompozicijoje, galėtų atmesti nesvarbias detales ir išryškinti būtiniausius dalykus.


Agatai Muzei harmonija glūdi tarp žinomumo ir sąvokos. Ji gali tapyti jūrą taip, kad vandens gylis ir švytintis paviršius galėtų būti suvokiami tuo pačiu metu. Savo darbuose ji pateikia atviresnes ar labiau uždengtų užuominų apie kitus realybės sluoksnius, kurie egzistuoja ar dar žada būti.


Menininkė sugeba nutapyti judesį ramybėje – gyvoje materijoje, ir tai sukelia stebuklingą sąvoką, kurią sunku logiškai pakomentuoti. (Baiba Sprance)


Agata Muze gimė 1970 m. Rygoje. Mokėsi Jānis Rozentāls meno vidurinėje mokykloje. 1988–1996 m. studijavo Latvijos dailės akademijos Tapybos katedroje. 2000 m. įstojo į Latvijos dailininkų sąjungą.


Nuo 1994 m. Agata dirba prie knygų, katalogų, bukletų ir reklaminės medžiagos grafinio dizaino taip pat iliustracijų įvairiose leidyklose. Nuo 2008 m. ji dirba Latvijos universiteto švietimo, psichologijos ir meno fakulteto bakalauro studijų programos „Menas“ dėstytoja.


Agata Muze parodose dalyvauja nuo 1994 metų. Ji yra surengusi 16 personalinių parodų. Ji dalyvavo daugiau nei 60 grupinių parodų ir kūrybinių projektų Latvijoje ir užsienyje. Menininkė aktyviai dalyvauja pleneruose.


Agata Muze darbai yra privačiose nuosavybėse Latvijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir Norvegijoje. Vienas iš Agato paveikslų – „Mauricio“ yra Rygos muziejuje „The House of Blackheads“, kitas – Rygos miesto tarybos užsakytas portretas „Martin Chemnitz“ yra įtrauktas į nepriklausomą ekspoziciją Rygos Šv. Petro bažnyčioje.

Paroda veiks iki spalio 28 dienos

Comments


bottom of page