top of page
Ieškoti

Alfonso Lekavičiaus paroda „+-“ Panevėžio skyriaus „Galerijoje XX“


Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Panevėžio skyriaus „Galerijoje XX“ ( Laisvės a. 7, Panevėžys) lapkričio 10 d., penktadienį, 18 val. atidaroma LDS Klaipėdos skyriaus nario, dailininko Alfonso Lekavičiaus paroda „+-“. Parodoje – nuo 2009 m. kuriami tapybos darbai, kuriuose autorius gilinasi į šiandieninio žmogaus situaciją ir pateikia visą skalę jo emocinių būsenų. Dalis šio ciklo kūrinių spalio viduryje buvo pristatyti tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’23“. Parodos atidaryme dalyvaus autorius, LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė ir menotyrininkė Danguolė Ruškienė. Parodą organizuoja LDS Klaipėdos skyrius. Panevėžyje ji vyks iki gruodžio 2 d.

Remiantis sėkminga Panevėžio ir Klaipėdos dailininkų 2020 m. ir 2022 m. keitimosi parodomis patirtimi, šįkart panevėžiečiams pristatoma Kretingoje gyvenančio A. Lekavičiaus kūryba. Tai – jau trečiasis LDS Klaipėdos skyriaus menininkų pristatymas „Galerijoje XX“. Šis, tradicija tampantis meno projektas skatina gana skirtingas vizualiojo meno scenas turinčius miestus geriau pažinti vieniems kitų kūrybą. Parodų ciklas ne tik tęsia sėkmingą menininkų bendradarbiavimą tarp Panevėžio ir Klaipėdos, bet ir tampa puikiu pavyzdžiu kitiems šalies miestams – kaip bendra kūryba ir plėtojamas kultūrinis dialogas gali praturtinti vietinį meno lauką, plečiant jo geografinį mastą ir pristatant naujus menininkus bei jų darbus vietos bendruomenei.

„Plius-minus“ – metaforinės tapybos darbų serija. Pilkų tonų ir klampių potėpių prisotinta drobė – tarsi emocinė nūdienos moralinių, vertybinių praradimų pelkė. Per dvimatę plokštumą bumerango trajektorijomis judantys matematiniai pliusai ir minusai tarytum tagai simboliškai ženklina paveikslų erdves. Jie lyg pozityvas ir negatyvas – duotybė ir praradimas atsiduria menamoje palėpėje tarp užmirštų apatinių rūbų. Minusai lyg aštrūs spygliai išaugę virš trikojo karo šuns sukuria rožinės vilties, o gal susprogusios iliuzijos debesį. Ir čia pat liftais pakilę į dangų, staiga nusileidžia statistinių pliusų kapinėse.

Minusas ir pliusas – abstraktūs ženklai drobės terpėje įgauna visiškai kitą egzistencinę tapatybę. Vaizdiniame kontekste pasiklydę simboliai hamletiškai kviečia pasirinkti, kurioje ,,Pilkosios žemės“ pusėje tau būti ar… nebūti.“ (A. Lekavičius)

Apie autorių:


Alfonsas Lekavičius (g. 1981) – skulptorius, tapytojas, neformaliojo švietimo, dailės vyr. mokytojas. Pedagoginę veiklą vykdo Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje. Nors pagal išsilavinimą yra VDA Telšių fakulteto Taikomosios skulptūros bakalauras ir Šiaulių universiteto Freskos-mozaikos dailės magistras, tačiau savo kūrybiniuose procesuose naudoja įvairias meno atlikimo technikas, renkasi skirtingus žanrus. Tai – universalus menininkas, drąsiai mąstantis apie šiuolaikinius procesus, socialines temas, juos analizuojantis ir kritikuojantis. A. Lekavičiaus kūryba brandžiai susiformavusi, nors ieškojimai, pasak autoriaus, nėra nutrūkstanti būsena. Tai mumyse vyksta nuolat. A. Lekavičiaus kūryba remiasi postmodernizmo idėjomis. Savo piešiniuose ir fotokoliažuose autorius atspindi dabartinį – dinamišką, labai prieštaringą, komplikuotą laiką.

Dailininką domina laikmečio dvasiniai žmogaus lūžiai, kurie perteikiami per įvairias subkultūras, socialinių protestų ženklus ar jų metaforas. Savo kūriniuose jis mėgsta centrinę kompoziciją. Sujungdamas linijinį piešinį su tamsiomis dėmėmis sukuria daugiaprasmį, bet tuo pačiu, fragmentuotą vaizdą.

Organizatorius – LDS Klaipėdos skyrius

Rėmėjas: Klaipėdos miesto savivaldybė

Paroda vyks iki gruodžio 2 d.

Kommentare


bottom of page