top of page
Ieškoti

Chelsea Coon personalinė paroda „star-spangled"


Lapkričio 17 d. (trečiadienį) 18 val., galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pirmojo aukšto ekspozicinėje erdvėje vyks menininkės Chelsea Coon parodos „star-spangled“ („žvaigždėtasis“) atidarymas. Amerikoje gimusi, šiuo metu Melburne gyvenanti menininkė Chelsea Coon savo pirmoje personalinėje parodoje Kaune, nagrinės ištvermės ir pertekliaus tematiką. Paroda galerijoje veiks iki gruodžio 12 dienos.

Chelsea Coon. „sexdeathlovepain“ (LT: „seksasmirtismeilėskausmas“). 2020. Performansas videodarbui. Spalvotas. Trukmė 13:49 min. Nuotrauka priklauso menininkei.


Kūnas visada veikia ir reaguoja į veiksnius kurių jis negali kontroliuoti. Savo pirmojoje personalinėje parodoje „star-spangled“ Coon pristato naujausius kūrinius analizuojančius ištvermės ir pertekliaus temas, čia tiriamas besikeičiantis kūno santykis su erdve ir tai kaip nesėkmę galima suprasti kaip paties kūno metaforą. Per performansą, videodarbus, fotografiją ir tekstinius piešinius, Coon kvestionuoja skirtinguose darbuose skirtingai patiriamą ištvermės poveikį fiziniu ir psichologiniu lygmenimis dėl ekstremalaus kartojimo elemento ir trukmės. Kiekvienas iš jos performatyvių kūrinių žvelgia į dinamiškus lyties veikimo būdus ir egzistavimą sudėtingoje erdvės ir laiko faktoriaus įtampoje. Autorės nuomone performansas gali keisti perspektyvas nagrinėjant frazes, atstumus, taškus, atspindžius ir tai, kaip kūnas elementiniame lygmenyje yra įsišaknijęs nuolat besiplečiančioje visatoje.


Chelsea Coon (g. 1989 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose) – menininkė, rašytoja, savo darbuose didžiausią dėmesį kreipia į besikeičiančius kūno, laiko ir erdvės santykius. Jos kūriniai pasižymi ištverme, kurią pasitelkdama menininkė persvarsto kūno ribas daugiausia per performanso meną, taip pat instaliaciją, skulptūrą, tapybą, videomeną ir fotografiją. Coon yra dalyvavusi tarptautiniuose festivaliuose, bienalėse ir parodose Šiaurės Amerikoje, Europoje, Azijoje, Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose. 2012 m. ji įgijo bakalauro laipsnį Bostono vaizduojamojo meno muziejaus mokykloje, 2014 m. magistro laipsnį Tuftso universitete, Masačiusetse, 2015 m. Šveicarijos taikomojo mokslo ir meno universitete Scuola Teatro Dimitri – teatro, performanso ir šiuolaikinio gyvo meno menų studijų sertifikatą. 2013 metais pelnė Yousuf Karsh fotografijos premiją, Šiuolaikinio meno fondo stipendiją (2015), ir 2019-2022 m. Australijos mokslinių tyrimų mokymo programos stipendiją. Coon yra Melburno universiteto, Viktorijos menų koledžo doktorantė. Šiuo metu gyvena ir dirba Melburne, Australijoje.


Parodą „star-spangled“ iš dalies finansuoja Kauno miesto savivaldybė.


Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

galerija@menoparkas.lt

www.menoparkas.lt

Comments


bottom of page