top of page
Ieškoti

Dominykas Sidorovas. PABAISALapkričio 17 d. (trečiadienį) 18 val., galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks jaunosios kartos tapytojo Dominyko Sidorovo personalinės parodos „Pabaisa“ atidarymas. Kviečiame!

„Mane baugina nubyrėjusio tinko formos koridoriuje ir ant lubų. Didelė vaiko galva, begemotas pabaisa, ruonis. Mane baugina nuvarvėję dažai ant tualeto durų staktos – arbaletas. Mane baugina džiūstančio vandens kontūrai ant plastmasinių dušo kabinos grindų – portretas, kaukolė ir žemėlapis. Mane baugina daiktai kambaryje – kėdė pabaisa, tiltas, pabaisos profilis, pakabinta kaukė.“ - D. Sidorovas

Dominyko Sidorovo kūrybos atspirties taškas yra kasdienybės objektas. Reabilituodamas nuobodžią rutiną ir joje esančius, tarsi, niekuo neypatingus daiktavardžius menininkas pasakoja žmogaus naratyvus ir kasdienio gyvenimo poeziją. Daiktai yra veikėjai, kurių monologai ar dialogai prisisunkę žmogiško intymumo, džiugesio ir nusivylimų, įvykusių ir neįvykusių nuotykių, meilumo, kartais net atgrasumo ar baimės. Svarbu, ne tiesioginis daikto atvaizdavimas, o jautrus menininko žvilgsnis į žmogų ir jo santykius su supančia aplinka.

Tapybos paroda „PABAISA“ yra šviežias skyrius. Tiksliau, skyriaus pradžia menininko kuriamame „Daiktų manifeste“. Šis manifestas tai D. Sidorovo projektas apjungiantis jo kūrybą apie daiktus ir žmones. Skyriuje „PABAISA“ Dominykas Sidorovas fiksuoja momentą, kai mūsų kasdienybės objektai akimirksniui tampa nebeatpažįstami, svetimi, atrodo, savarankiški, bauginantys, pabaisiški, galbūt net pavojingi. Daikto atvaizdas sušmėžuoja visai kitu, dažnai visiškai nemaloniu.

Susiklosčius aplinkybėms, kurios daro įtaką žvelgiančiojo žvilgsnio režimui, mūsų įprasti aplinkos daiktai gali tapti siaubūniškais, pasitikėjimo nekeliančiais objektais.

Normandijos leopardų grėsmingi mėlyni nagai ir prasižiojusios pavojingos burnos.

Saugi zona – tai jūros kriauklė. Sulįsti ten, kaip į motyvą pasinerti, stebint jį – aplinkui nieko nėra.

Marius Vabalas


Dominykas Sidorovas (g. 1993) – jaunosios kartos menininkas tapytojas. Aktyviai dalyvaujantis meniniame Lietuvos lauke. Dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Paroda „PABAISA“ yra pirmoji autoriaus personalinė paroda Kaune.

Parodos partneris: Galerija „Vartai“

Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki gruodžio 12 dienos.

Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

galerija@menoparkas.lt

www.menoparkas.lt

Comments


bottom of page