top of page
Ieškoti

Drobės galerijoje paroda „Jauna Kauno tapyba’22“


Spalio 5 dieną 17 val. Drobės galerijoje atidaroma nauja paroda – „Jauna Kauno tapyba’22“.


Jauna Kauno tapyba’22 – jau penktoji VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros rengiama paroda, pristatanti pačius jauniausius, studijas baigusius ar dar tebestudijuojančius tapytojus. Šiais metais LDS Kauno skyriaus Drobės galerijoje galėsite išvysti 25 autorių kūrinius.


Jaunieji tapytojai pradėdami savo kūrybinį kelią neišvengiamai tampa kultūros dalyviais. Juos supantis pasaulis – be galo įvairiapusiškas ir daugiareikšmis. Tapytojai, interpretuodami reiškinius bei dalykus, juos supranta prasminės sistemos kontekste.


Kalbant apie tapybą – ar tokia veikla yra kryptinga ir prasminga? Ar ji tobulėja ir progresuoja? O gal kaip tik nėra jokio progreso? Pagaliau kaip kinta forma ir turinys? Tai klausimai, dėl kurių verta rengti parodas.


Parodoje žiūrovas ras kūrybos metodų kaitą ar eksperimentavimą. Tai lyg motyvų ir formų laboratorija. Panašios temos jau buvo tyrinėtos pirmtakų, motyvai lyg ir matyti, tačiau nežymus pasikeitimas, formos krustelėjimas atveria naują raišką, suteikia kitą intonaciją ir emociją.

Tiems pasikeitimams lemtingi yra dažų panaudojimo ir tapymo būdai bei paviršiai. Jaunųjų tapyba yra išlaikiusi „gyvybės syvus“, jos vitališkumą palaiko ne tik struktūros ir formos, bet ir mąslus jaunųjų tapytojų žvilgsnis į pasaulį. Kai kas, atrodo, nuo daugkartinio naudojimo turėtų išsikvėpti, tačiau netikėtai, stebuklingu būdu vėl atgyja ir randa savo tęstinumą pasikartojimuose…


Paroda, pristato jaunuosius tapytojus, besimokančius ar jau studijas baigusius VDA Kauno fakulteto, Tapybos katedroje. Ji pateikia spektrą šiuolaikinės tapybos, kuri praturtinta naujomis technologijomis, netikėtais plastiniais sprendimais, socialinėmis ar labai individualiomis temomis, įsilieja į Lietuvos bei tarptautinį tapybos kontekstą.


Parodą kuruoja profesorė Aušra Vaitkūnienė


LDS Kauno skyriaus informacija

Comments


bottom of page