top of page
Ieškoti

Filip Markiewicz paroda „Ultrasocialinis popsas“


Galerija „Meno parkas“ lapkričio 25-ąją kviečia į vieną iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ uždarymo renginių – Filip Markiewicz parodą „Ultrasocialinis popsas“ (Ultrasocial Pop), skirtą Europos kultūros analizei. Parodos kuratorius: Christian Mosar.


Parodos atidarymas vyks lapkričio 25 d. (penktadienį) 17 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).


Parodos ašis – visuomenės istorijos ir dabartinio vystymosi vaizdas, kuriamas komponuojant ir dekonstruojant žodžius „Ultra“, „Socialus“ ir „Pop“. Tai fiktyvios politinės kampanijos strategija, kurioje naudojami šūkiai, logotipai ir vaizdai. Vis dėlto pagrindinis tikslas – išsiaiškinti, kaip veikia šios šiuolaikinės propagandos sistemos.


„Ultrasocialinis popsas“ – ne politinio aktyvizmo apraiška, čia kuriama platforma analizei – tirti ryšius tarp politinio pasaulio, spektaklio visuomenės (Guy Debord’s ‘The Society of the Spectacle’) ir socialinių judėjimų per populiariosios poezijos prizmę.


Paroda „Meno parke“ yra nuosekli nuo 2020-ųjų besitęsiančio Filip Markiewicz projekto „Ultrasocialinis popsas“ dalis, čia į unikalią instaliaciją susijungs pastaraisiais metais sukurti kūriniai – tapyba, objektai ir garso performansai.


FILIP MARKIEWICZ (g. 1980, Esch an der Alzette, Liuksemburgas) yra Lenkijos-Liuksemburgo vizualaus meno atstovas, kurio kūrybinė raiška apima įvairiausias medijas – nuo piešimo, tapybos, muzikos, videokūrinių iki instaliacijos. Filip Markiewicz 2015-aisiais su „Paradiso Lussemburgo“ projektu atstovavo Liuksemburgą 56-ojoje Venecijos Bienalėje (išleistas Sternberg Press katalogas). Jo ilgalaikis projektas apie šiuolaikinę Europą „Švenčių gamykla“ prasidėjo 2016-aisiais NN Contemporary Art Northampton ir Bazelio teatre, buvo tęsiamas 2018-aisiais šiuolaikinio meno forume Casino Luxembourg, 2019-aisiais – Šiuolaikinio meno centre Derry-Londonderry ir Osnabrück parodų salėse (išleistas Hatje Cantz katalogas). 2017-aisiais statė spektaklį „Padirbta fikcija (Fake Fiction)“ su Oskar Schlemmer dienoraščio tekstais (Leidinys Hyde Éditions) Bazelio teatre (oficiali Art Basel programos dalis). 2019-aisiais Markiewicz gavo Art Prize Bourse Bert-Theis apdovanojimą už savo meno muzikinį projektą „Ultrasocial Pop“. 2020-aisiais jo teatrinis filmo projektas „Padirbta fikcija (Fake Fiction)“ buvo pristatytas Rencontres Internationales festivalyje Luvro muziejuje, Paryžiuje ir Haus der Kulturen der Welt Berlyne. Tais pačiais metais Markiewicz surengė monografinę parodą Ultraplastik Rhapsody Nacionaliniame Bukarešto šiuolaikinio meno muziejuje. 2021-jų vasarį Filip Markiewicz pristatė performansą „Ultrasocial Pop“ Rencontres Internationales Paris / Berlin kontekste Audiorium du Louvre (F). F. Markiewicz kūrė muziką filmui, teatrui ir instaliacijoms projekte RAFTSIDE nuo 1999, šiuo vardu yra pasirodęs keletame tarptautinių muzikos festivalių.


Paroda „Ultrasocialinis popsas“ galerijoje „Meno parkas“ veiks iki gruodžio 31 d.

Paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Partneriai: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“; „Ešas – Europos kultūros sostinė 2022“.


Galerija „Meno parkas"

Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, LT

Comments


bottom of page