top of page
Ieškoti

Gintaras Gesevičius IN–OUT. RYTOJ BUS VAKAR


2022 m. lapkričio 8–26 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“

veiks Gintaro Gesevičiaus kūrybos paroda IN↔OUT. RYTOJ BUS VAKAR


Atidarymas 2022 m. lapkričio 8 d., 18–20 val.


Gintaras Gesevičius (g. 1952) – grafikas ir plakatistas, iliustruotojas, tapytojas ir fotografas, koliažų ir eksperimentų autorius. Savita dvejybė, rodos, iš prigimties yra Gintaro natūroje. Jei grafika – ir juodai balta, ir spalvota, jei plakatas – ir tradicinis, ir novatoriškas, jei iliustracija – ir pasaka vaikams, ir gilūs egzistenciniai eilėraščiai, jei tapyba – ir jaukiai atpažįstama, ir svaiginančiai paslaptinga.


Nors naujausiuose paveiksluose atsiranda vis daugiau spalvinių dėmių, tarsi švytinčios tuštumos ar tolimo horizonto, skambančios tylos ir ramaus susikaupimo įvaizdžių, savo kūryboje per pastaruosius dvidešimt metų Gesevičius tęsia ir simbolinių struktūrų, ženklų, kodų (žvaigždės, saulės, aukuro, piramidės, laivo, kriauklės ir kitų) naudojimą, plėtoja šių motyvų jungimą į savitas sistemas, kuriose jie kartojasi, auga, priartėja, nutolsta, primena sapną ar filmą. Ir galiausiai – virsta filmu. Ekspozicijoje pristatoma tik keletas kūrinių, kurių detalės panaudotos kuriant virtualios realybės (4D) filmą „Pasaka“. Šio 4D filmo fabulą, besisukančią apie dailininko šeimą, plėtojanti kūrybinė komanda multiplikacijos priemonėmis į filmą perkėlė Gesevičiaus kurtų estampų ir vaikiškų knygų iliustracijų elementus, tarsi atgyjančius tapybos darbus.


Ekspozicijoje pristatomi skirtingų kūrybos etapų ir laikotarpių estampai, naujausi tapybos pavyzdžiai, ankstyviausio laikotarpio plakatai, ekslibrisai ir knygų iliustracijos. Meditatyviai sukdami laiko spirale nejučia suprantame, kad rytojus jau buvo vakar. Ir kitas „rytoj“ taip pat kažkada virs „vakar“.


Jovita Nalevaikienė


* Atidarymo metu bus galima susipažinti su virtualios realybės (4D) filmo „Pasaka“ fragmentu.


Kuratorė Jovita Nalevaikienė

Filmo „Pasaka“ kūrybinė grupė: režisieriai Agnija Leonova, Oleg Nikolaenko (Suomija);

prodiuseriai Agnija Leonova, Bartosh Polonski;

scenografė ir kostiumų dailininkė Patricija Vytytė


Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Informacija +370 5 261 1995, graphic.lt

Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.

Kommentare


bottom of page