top of page
Ieškoti

Grupinė skulptorių paroda „Chromophobia“
Vasario 23 d., 18 val. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė“ atidaroma grupinė skulptorių paroda „Chromophobia“.


Chromofobija (lot. chromos + phobia) yra baimė arba vengimas spalvų. Žmonės su chromofobija gali patirti didelį diskomfortą, nerimą ar net paniką, kai susiduria arba jų aplinka būna užpildyta spalvomis.


Lietuvoje daugelis skulptūrų tradiciškai kuriamos iš bronzos, akmens, nerūdijančio plieno arba medžio. Šios medžiagos leidžia skulptūroms išlikti ilgą laiką nepakitusiomis, atspariomis atmosferos įtakai ir kitoms išorinėms sąlygoms. Šį reiškinį galime prilyginti meno vertinimu, kuris teikia pirmenybę formai, medžiagiškumui ir subtiliam išraiškos būdui. Tačiau net Senovės Graikijoje daugybė skulptūrų buvo dažomos ar kitaip papuošiamos. Įvairūs skulptoriai naudojo skirtingus technikos metodus ir dažus, norėdami pabrėžti arba suteikti tam tikrą reikšmę savo kūriniams.


Vis dėlto, šiuolaikinė Lietuvos skulptūra išlieka konservatyvi ir labiau orientuota į medžiagiškumą, o ne spalvas ar kito pobūdžio papuošimus. Vis daugiau meno kūrėjų ir urbanistų pradeda vertinti spalvą kaip galingą priemonę viešajai erdvei gyvinti ir skatinti žmones sąveikauti su meno objektais. Spalvos gali turėti emocinį ir psichologinį poveikį, galintį skatinti kūrybiškumą, pozityvų nuotaiką ir bendruomenės dalyvavimą.


Ši paroda skatina skulptorius eksperimentuoti su spalvomis ir paversti savo kūrinius ryškiais bei traukiančiais dėmesį. Spalvų įtraukimas gali pridėti gilesnę dimensiją skulptūroms, pritraukti žiūrovų akis ir sukurti įdomius vizualinius efektus. Spalvos gali būti naudojamos siekiant pabrėžti formą, sukurti kontrastus, arba net nukreipti žiūrovų dėmesį į tam tikrą detalę. Tai kvietimas tyrinėti spalvų galimybes skulptūrose ir skatinti žiūrovus suvokti skulptūrą kaip išraiškingą meno formą.


Parodoje dalyvauja: Augustinas Kluoda, Mindaugas Jurėnas, Lukas Šiupšinskas, Gediminas Pašvenskas, Karolis Vaivada.


Kuratorius: Mindaugas Jurėnas


Paroda vyks iki kovo 10 d.

Comments


bottom of page