top of page
Ieškoti

Panevėžyje atidaryta grupinė dailininkų Rudokų paroda „4R“Panevėžio miesto dailės galerijoje atidarytoje parodoje „4R“ pristatoma keturių autorių – Dianos Rudokienės, Girmanto Rudoko, Jolantos Rudokienės, Tomo Rudoko kūryba.


Parodos pavadinime atsispindi šiuos panevėžiečius kūrėjus siejanti grandis. Keturi menininkai – Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, keturi dailės pedagogai, keturi Rudokai, kuriantys skirtingomis technikomis ir ieškantys autonomiškos vizualinės kalbos. Galima numanyti, kad dailininkus siejantys giminystės saitai padeda tęsti meninį kelią, kuria saugią erdvę individualiems ieškojimams ir kūrybiniams bendradarbiavimams.


„Savo kūriniais siekiu perteikti man rūpimas laikmečio tendencijas, vystymosi pokyčius. Aš neprimetu žiūrovui savo mąstymo bei meninės raiškos subjektyvumo, o tiesiog skatinu demonstruojamais kūriniais atkreipti dėmesį į laikmetyje vyraujančias problemas ir būtinumą atsakingai priimti kai kada ir nuo mūsų pačių priklausančius sprendimus“, – apie savo kūrybą sako tapytojas, akvarelininkasGirmantas Rudokas.


Grafikės Jolantos Rudokienės kūrybinės raiškos būdas yra piešinys. „Šis būdas man yra priimtiniausias, nes atspindi visą mane. Kažkas tarp eskizo, brėžinio ar projekto. Mėgstu detalumą ir per tas visai paprastas detales, pasitelkdama perkėlimą, pasakoju savo nuotaikas, būsenas, abejones, baimes... visa, kas veikia mane iš išorės ar vidaus. Žiūrovas gali pamatyti ką nori – tiesiogiai tik paprastą daiktą ar gilesnį simbolį, kuris sukelia asociacijas“, – sako menininkė.


Tapytojai Dianai Rudokienei kūryba yra neatsiejama nuo laisvės sąvokos. „Laisvas žmogus privalo sąmoningai suvokti savo ir pasaulio laikinumą. Nenukrypti nuo to, ko siekia, ir gyventi, suvokiant atsakomybę už savo veiksmus, visa savo esybe gyventi dabartimi ir daryti geriausia, ką gali tą akimirką. Man tai – kūryba – laisvė – tapatumas, visa, kas yra neatsiejama nuo žmogaus vidinio poreikio išlikti pačiu savimi, tai įsitikinimai, kuriais mes apibūdiname savo asmenybę, pabrėžiame, kuo mes skiriamės nuo kitų ir kuo esame unikalūs. Kūryboje svarbu tik tai, kaip mes ją atpažinsime ir interpretuosime. Raktas į kūrybingumą – tai noras kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus. Menas iš esmės yra dvasinės energijos forma, tai jausmo įkūnijimas ar minties įdaiktinimas“, – teigia dailininkė.Tapytojas Tomas Rudokas dabartinį savo kūrybos etapą įvardija kaip „konkretumą abstraktume“. „Nutapytuose paveiksluose išlikau tvarkingas ir disciplinuotas. Visiems gerai atpažįstamos geometrinės formos „susidėliojo“ į tam tikras spalvines kompozicijas, kuriose abstrakčios formos sukuria tam tikrą asociatyvų vaizdą. Drobėse, bent jau man taip atrodo, vyksta konkretaus ir abstraktaus sandūra. Abstrakčios formos dėliojasi į asociatyvius vaizdus, kurie kaip ir laukia atpažinimo“, – sako autorius.


Paroda „4R“ Dailės galerijoje veiks iki kovo 19 dienos.


Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


Gedimino Kartano nuotr.

Commentaires


bottom of page