top of page
Ieškoti

Kęstutis Svirnelis. Objektų ir instaliacijų paroda „Gyvulys“


Atidarymas - gegužės 3 d., 18 val.


Vokietijoje gyvenančio ir kuriančio lietuvių menininko Kęstučio Svirnelio parodoje „Gyvulys“ pristatomi nauji ir ankstesni menininko darbai: kinetinės skulptūros, interaktyvūs objektai, įvietintos ir konkrečiai „Arkos“ erdvėms kurtos instaliacijos.

Kūryboje Svirnelį domina šiandieninės visuomenės problemos, kurios yra universalios ir vis dar aktualios visai žmonijai, nesvarbu kokia technologinė pažanga bebūtų. Meilė, karas, išdavystė, gėris, blogis, džiaugsmas, baimė... gali keisti savo formas ar intensyvumą, bet visad išlieka fundamentalia kolektyvinės sąmonės dimensija. Gyventi esamu laiku, vadinasi, bendražmogiškumo problemas spręsti nūdienos mokslo pažangos įrankiais, kurie patys neretai jas ir iššaukia. Nesibaigiantis progresas generuoja naujus sprendimus ir naujas užduotis. Todėl menininką domina šių dienų technologijos, mokslo pažanga ir žmogaus kaip gyvulio vieta jose, jo raida, psichologiniai, sociologiniai, ekonominiai jo galios aspektai ir visa, kas jį supa.

Pavadinimui pasirinkta negatyvią konotaciją turinti sąvoka, kuri, anot menininko, nurodo į tai, kas gyva. Pagrindinis kūrybos objektas – žmogus ir jo vidinė sankloda, todėl parodoje menininkas nagrinėja, kiek žmoguje yra instinktyvaus gyvuliškumo, o gyvulyje – humaniškumo, kur yra plačiai deklaruojamo humanizmo ribos? Parodoje pristatomomis instaliacijomis menininkas aktualizuoja žmonijos kaip rūšies problemas, kurios dažnai marginalizuojamos ir lieka anapus reprezentacijos. Permąstydamas humanizmo sampratą ir interpretuodamas ją savo darbuose, Svirnelis kritiškai primena, jog laikydami savo rūšį aukštesne nei kitos, neretai pamirštame, kad stebint nūdienos socalinę, politinę, kultūrinę elgseną, akivaizdu, jog negalime atsikratyti gyvuliškos prigimties.

Kęstutis Svirnelis (g. 1976) gyvena ir kuria Vokietijoje, po skulptūros studijų Vilniaus dailės akademijoje magistro laipsnį įgijo Valstybinėje meno ir dizaino akademijoje Štutgarte. Kinetinius objektus, instaliacijas kuriantis menininkas analizuoja kapitalizmo, vartotojiškumo, liberalizmo, demokratijos, žmogaus ir jo vaidmens sistemoje temas.

Paroda veiks iki gegužės 28 d.

Paroda yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir galerijos „Arka“ kūrybinės programos dalis. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Parodą remia Vilniaus miesto savivaldybė. Menininką Lietuvoje atstovauja Vilniaus miesto galerija „Meno niša“. Dalis kūrinių parodoje sukurta menininkui gavus LKT stipendiją.

Comments


bottom of page