top of page
Ieškoti

Francesco Lusa knygos „The Tree Which Has Been Struck 3 Times by Lightning“ pristatymas


Spalio 3 d. (antradienį) 18.00 val. LDS projektų erdvėje (Vokiečių g. 2, Vilnius) vyks Francesco Lusa knygos „The Tree Which Has Been Struck 3 Times by Lightning“ pristatymas.


PROJEKTO APRAŠYMAS:


Projektas „Triskart žaibo trenktas medis“ (“The tree which has been struck three times by lightning”) 2016-2021


Projektą „Triskart žaibo trenktas medis“ (“The tree which has been struck three times by lightning”) pradėjau 2016 metais, kai pirmą kartą apsilankiau Panevėžyje projekto „Migruojantys paukščiai“ metu. Vietiniame Panevėžio alaus bare išgirdau istoriją, kuri bylojo, jog medis, trenktas žaibo tris kartus įgauna išskirtinių galių. Panašią paralelę įžvelgiau ir Panevėžio istorijoje: miestas, turėjęs klęstinčią industrinę praeitį, vėliau suklupdytas ekonominių ir socialinių krizių, šiandien žada perspektyvią ateitį. Tai tapo konceptualia viso projekto ašimi.


Kiekvienų sekančių metų vasarą grįždavau į Panevėžį tęsti fotografijų serijos. Miestas atsiskleidė kaip neišsemiamas prasmių, idėjų ir inspiracijų šaltinis – kasdieninės aplinkos ir paprastų žmonių kaleidoskopas, liudijantis politinius, socialinius ir kultūrinius Lietuvos lūžius. Supratau, kad tie vaizdai - tiek urbanistiniai, tiek gamtiniai sukūrė savotišką aplinką žmonėms, gyvenantiems tarp šių polių, užmezgė diskusiją apie tikruosius ekosistemos gyventojus. Užduodu klausimus, – ar miestas gali egzistuoti be gyventojų, ar jie yra svarbiausi toje „antropos“ dominuojančioje terpėje?

Studijavau Panevėžio miestą ir jo kraštovaizdį, klausiau vietinių gyventojų istorijų ir per savo specifinį matymą visa tai verčiau analoginėmis fotografijomis. Mano fotoaparatas keliavo peizažais, detalėmis ir žmonių portretais kurdamas emocinius ryšius, kurie, kaip muzika ar poezija, kviečia žiūrovą į individualią prasmių ir potyrių kelionę per specifinę estetinę prizmę.

Mane domina miesto virsmo istorija, miesto buvimas (ar įstrigimas) tarp „tada“ ir „dabar“, jo pastangos susiformuoti naują identitetą. Visuomenės kontrastai, kurie byloja apie šalies praeitį. Socialinė nelygybė, ekonominės problemos vis dar gajos fotografuojamame mieste, tačiau naujoji karta pasiryžusi versti naują puslapį. Panevėžio „fenomenas“ tarnauja kaip archetipinis istorinių ir socialinių transformacijų modelis, turintis galios būti perkeltu ir į kitų rytų Europos šalių miestus ir miestelius, turinčius panašią politinę praeitį. Tai vizualus pasakojimas apie viltį, naują pradžią, bet labiausiai – apie kasdienybės grožį, kurį pastebi ne kiekviena akis. Mano fotografinei stilistikai tinka „demokratinės fotografijos“ terminas, kuomet tiek fotografuojamieji objektai, tiek subjektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Siekiu sukurti emocinę atmosferą, kai žiūrovas pajunta, kad įvyko, ar dar įvyks kažkas ypatingo.


Renginys vyks anglų kalba. Moderavimas – Laura Klimaitė-Lusa.


Kiti knygos pristatymai vyks: Spalio 5 d. 17:15 – Panevėžys (Biblioteka) Spalio 8 d. 14:00 – Kaunas (Kaunas Art Book Fair)


Organizatorių informacija

コメント


bottom of page