top of page
Ieškoti

Kvietimas skulptoriams. LMA Vrublevskių biblioteka ir LDS skelbia konkursą skulptūrinės kompozicijos „Žygimantas ir Barbora“ idėjai sukurti ir ją įgyvendinti
Skelbiamas konkursas skulptūrinei kompozicijai „Žygimantas ir Barbora“ sukurti

 

LMA Vrublevskių biblioteka ir Lietuvos dailininkų sąjunga skelbia konkursą skulptūrinės kompozicijos „Žygimantas ir Barbora“ idėjai sukurti ir ją įgyvendinti.


LMA Vrublevskių bibliotekos vestibiulį nuo tarpukario puošia lenkų skulptoriaus Tomašo Oskaro Sosnovskio 1852 m. sukurta ir Vilniuje prieš 1863 m. sukilimą rodyta Jogailos ir Jadvygos skulptūra. Priešais Biblioteką stūkso Gedimino kalnas, o jo papėdėje stovi Valdovų rūmai. Priešais juos – rekonstruotas Bibliotekos pastatas ir atnaujintas kiemelis. Jį galėtų papuošti kita valdovų pora – Žygimantas ir Barbora. Skulptūrinė valdovų grupė žymėtų jaunystę ir amžiną meilę, įkvėpusią tiek puikiausių literatūros kūrinių, šiandien saugomų Bibliotekoje, taip pat kviestų ir vilniečius, ir gausius Vilniaus svečius į jaukų kiemelį pailsėti su knyga rankose ar ir be jos.


Konkurso tikslas – išrinkti profesionalią meninę-skulptūrinę idėją, geriausiai atspindinčią Bibliotekos siekį ir organiškai įsikomponuojančią į nurodytą architektūrinę erdvę. Reikalavimai tokiai idėjai: ji turi būti originali, autorinė; privalo atitikti konkurso tikslą; turi estetiškai, funkciškai ir etiškai derėti numatytoje aplinkoje – Bibliotekos kiemelyje; privalo numatytoje vietoje fiziškai tilpti; turi būti įgyvendinta iš tvarių medžiagų (bronzos, akmens ir pan.); privalo nekeisti esamos architektūros.


I vietos laimėtojui bus skiriamas 1500,00 Eur, antros vietos laimėtojui 1000,00 Eur, trečios vietos laimėtojui 500,00 Eur prizas.


Projektinis pasiūlymas turi būti pateiktas iki 2024 m. balandžio 9 d. 11 val.


Su konkurso sąlygomis ir reikalavimais galima susipažinti Centriniame viešųjų pirkimų portale adresu: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2023-654073 (pirkimo Nr. 703935).


Norinčius ir galinčius paremti skulptūrinės kompozicijos „Žygimantas ir Barbora“ sukūrimą ir pastatymą Bibliotekos kiemelyje maloniai kviečiame aukoti, pinigus pervedant į Bibliotekos sąskaitą LT55 7300 0100 0246 2575 ir nurodant „Skulptūrinei kompozicijai“. Visus aukotojus Biblioteka pagerbs padėkos raštais, o generalinius rėmėjus ir mecenatus įamžins kiemelyje.


Pridedame Vertinimo komisijos darbo reglamentą, vertinimo kriterijus, konkurso aprašą.2023-12-22 Projekto konkursas
.docx
Download DOCX • 119KB

8 Priedas PIRKIMO SUTARTIES ESMINES SALYGOS
.docx
Download DOCX • 29KB

5 priedas VERTINIMO KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS
.docx
Download DOCX • 29KB

Skulptūrinės_kompozicijos_projekto_konkursas_Vertinimo_kriterijai_2023-12-01
.docx
Download DOCX • 28KB

Konkurso pabaiga - balandžio 9 d. 11.00 val.


LDS informacija

bottom of page