top of page
Ieškoti

LDS galerijoje S■IN Gabijos Korsakaitės grafikos darbų paroda „Pasimesk miške“


2022 m. sausio 21 d. 18 val. LDS galerijoje S■IN (Aušros al. 41, Šiauliai) vyks Gabijos Korsakaitės grafikos darbų paroda „Pasimesk miške“ atidarymas. Paroda veiks iki vasario 1 d.


Jaunos menininkės Gabijos Korsakaitės parodoje „Pasimesk miške“ žiūrovas pasijunta lyg užklydęs į gūdžią girią pilną paslaptingos gyvybės ir mirties. Kūriniuose vaizduojama kerinti vieta kelianti žingeidumą ir tuo pačiu bauginanti savo tamsa, fantastika perpintais gamtos motyvais. Autorė mišką pažįsta kaip labai mistišką vietą. Tai susiformavo patirtyse būnant miške t.y. realybėje, tiek jai skaitant legendas, mitus ar pasakas.


Autorė patyrė, kad „keliaujant miško takeliu, stebint aukštus medžius jaučiama jų didybė, nukrypus nuo praminto takelio įsijungia nuotykio jausmas, sutemus apima kurtinanti tyla, tamsa, nežinomybė. Gali išgirsti tik savo pačio ėjimą per šakas ir lapus, nušuoliuojančią varlę, vabalų čirškėjimą ar šaką pajudinusį paukštį. Matoma tik šiek tiek dangaus prasiskverbiančio pro medžių viršūnes ir iš po krūmų šviečia gyvūno akys. Apima nežinomybė ką pamatysi klaidžiojant vis gyliau.“.


Gabija grafikos darbuose interpretuoja natūrą ir tai ką sukuria turtinga autorės vaizduotė. Nuo pakelėje rasto liguistai tobulo grožio drugelio, nukritusių lapų iki didingo elnio, kurio „akys perveriančiai spindi tarp medžių“. Gal tai ir ne elnias, o pasislėpusi miško nimfa ar pasakų būtybė. Pakelėje rasti miško vaizdai kūriniuose susipinami su ten pabuvojusių istorijomis.


Gamtos dvilypumas tarp ramybės ir didybės autorės kūriniuose suteikia florai ir faunai magišką aurą. Ši aura autorę įkvepia gyvūnus vaizduoti paslapčių pilnomis akimis ir jungti juos su magiškais simboliais ir kompozicijose suteikti jiems monumentalumo.


G. Korsakaitės grafinės iliustracijos nespalvotos. Gotų kultūra besidominčiai autorei juodos ir baltos kompozicijos priimtiniausios ne tik kaip estetinis nusiteikimas, bet ir kaip galimybė darbais sukurti trokštamą atmosferą. Tuomet nesiblaško matomos figūros, mikro gamtos elementai neardo kūrinio dermės. Dermės kurią autorė renkasi savo miško istorijoms iš skirtingų dydžių linijų ir taškelių įvairovės, kurioje gyvūnų simbolinės reikšmės leidžia žiūrovui įžvelgti savas istorijas.


Galerijos S■IN informacija


Renginį finansuoja – Šiaulių miesto savivaldybė


Renginys nemokamas. Renginio metu laikomasi visų tuo metu nustatytų SAM reikalavimų. Įėjimas tik su galimybių pasu. Registracija vykdoma renginio vietoje.


bottom of page