top of page
Ieškoti

LDS dalyvavo tarptautiniame šiuolaikinio meno festivalyje „Caravan Art Forum 2024“ Kutaisyje

„Caravan Art Forum 2024“ atidarymo ceremonija Dovydo Kakabadzės vaizduojamojo meno galerijoje

Kutaisyje, Sakartvele, nuo gegužės 15 iki 20 dienos vyko tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Caravan Art Forum 2024“. Festivalyje dalyvavo menininkai iš Prancūzijos, Graikijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Kazachstano ir Sakartvelo. Renginys prasidėjo gegužės 15 dieną, Monplaisir perėjoje buvo pristatyta sienų tapyba, kurią sukūrė Zura Arabidze ir Vinnie Mason iš Prancūzijos. Festivalio metu vyko įvairūs renginiai, įskaitant konferencijas, parodas ir meninius pasirodymus.


Festivalio kuratorius Shalva Khakhanashvili ir LDS pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė

Festivalio eigoje vyko konferencijos, skirtos muziejų veiklai, šiuolaikiniam restauravimui ir naujausioms technologijoms. Kutaisio valstybinio istorijos muziejuje kelias dienas vyko konferencijos, kuriose pranešimus skaitė specialistai iš Sakartvelo, Prancūzijos ir kitų šalių. Gegužės 17 dieną seminare dalyvavo Lietuvos sąilininkų sąjungos (LDS) pirmininkė, kuri pristatė LDS veiklą ir vykdomus projektus. Šiame seminare taip pat buvo diskutuojama apie įtraukųjį meno muziejų ir jo vaidmenį visuomenėje, pristatyti Europos meno mainai ir įvairūs meniniai pasirodymai.


LDS atstovai „Caravan Art Forum 2024“

Festivalio kulminacija buvo gegužės 18 dieną vykusi „Caravan Art Forum 2024“ atidarymo ceremonija Dovydo Kakabadzės vaizduojamojo meno galerijoje. Atidarymo metu buvo pristatyta tarptautinė šiuolaikinio meno paroda „Urbanistiniai peizažai“, kurioje eksponuojami tapybos, meninės fotografijos, instaliacijos ir video darbai. Festivalio kuratorius Shalva Khakhanashvili į parodą atrinko trijų LDS narių: Solevigos Gutautės, Eglės Gandos Bogdanienės ir Andriaus Grigalaičio kūrinius. Gegužės 19 dieną Kutaisio botanikos sode buvo atidaryta Meno Alėja, kurioje vyko plenarinė tapybos sesija ir buvo pristatyti fotomeno archyvai. Festivalis baigėsi gegužės 20 dieną ekskursija po Uplisciche istorinio architektūrinio muziejaus-rezervato kompleksą, kur vyko diskusija, skirta aptarti ateities perspektyvas.


LDS informacija

Comments


bottom of page