top of page
Ieškoti

Linas Liandzbergis | Dienoraščio fragmentai


Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose-viešbutyje „Palangos dailė“ veiks tapytojo Lino Liandzbergio paroda Dienoraščio fragmentai. Atidarymas 2022 m. sausio 6 d., 18 val.


* Dalyvavimas renginyje tik su Galimybių pasu


Paroda sudaryta iš kūrinių, sukurtų per pastaruosius ketverius metus, kuriuos iš dalies inspiravo kelionės ar išvykos Lietuvoje bei svetur. Naujoji kolekcija žymi ir naują menininko tapybos kryptį. Jei pastaruoju dešimtmečiu L. Liandzbergio paveiksluose dominavo popkultūros motyvai, skambus koloritas, įvairios ironiškos ir žaismingos aplikacijos, tai naujuose kūriniuose galima stebėti, kaip kinta autoriaus pasirinktos kalbos priemonės.


Daugelyje naujosios serijos paveikslų ryškėja fotografijos įtaka ir jos bruožai: negatyvo efektas, pasiekiamas naudojant juodą foną ir sidabriškai baltą piešinio liniją, kasdienės, tarsi atsitiktinės situacijos, pagautos telefono fotokamera, fragmentiškumo ir momentiškumo paieškos. Kūriniuose ima vyrauti tikroviški, menininko realybėje pamatyti ir užfiksuoti vaizdiniai, dokumentiškumas, tačiau autorius, regis, neatsisako ir jo kūrybai taip būdingų fantastinių motyvų ar paradoksalių sugretinimų.Linas Liandzbergis: „Tapo svarbu grįžti prie natūros ir labiau patyrinėti akimirkos svarbą, rasti ženklą ar simbolį, įprasminantį realią gyvenimo situaciją. Konkrečios vietovės ir tikri paveikslų veikėjai šiuo metu man yra įdomesni už surežisuotas ar sukonstruotas fikcijas. Darbuose buvo svarbu surasti tinkamą santykį, pagauti ir perteikti akimirkos efemeriškumą paprastose situacijose.“


Organizatorius Lietuvos dailininkų sąjunga

Finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Partneris: viešbutis „Palangos dailė“

Informacija +370 5 2622557, www.ldsajunga.lt

Comments


bottom of page