top of page
Ieškoti

Meno darbų aukcionas „Kova iki pergalės“ jau šį penktadienį!

Rengiamas meno darbų aukcionas „Kova iki pergalės!“, lėšos bus skiriamos gelbėti Ukrainos karių gyvybes fronte.


Jau šį penktadienį, gruodžio 8 d. Vilniuje, Lietuvos dailininkų sąjungos Parodų salėje, bus rengiamas meno darbų aukcionas „Kova iki pergalės!“, kuriame bus galima įsigyti garsiausių Lietuvos, taip pat kitų Baltijos šalių, Lenkijos ir Ukrainos menininkų darbų. Aukcione surinktos lėšos bus skiriamos gelbėti Ukrainos karių gyvybes fronte, stiprinant paramedikų pajėgas ir aprūpinant juos reikiama įranga.

Aukcionui bene žinomiausius savo darbus pateikęs Lietuvos fotografijos virtuozas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Sutkus sako, kad Ukraina mūšio lauke jau padarė daugiau, nei galėjo. „Turbūt Lietuva jau irgi prisidėjo prie paramos Ukrainai daugiau, nei galėjo. Bet parama reikalinga ir toliau. Todėl dar sykį kviečiu visus prisidėti daugiau, nei galime", – kviesdamas į aukcioną sako A. Sutkus, per savo karjerą pelnęs daugiau kaip 100 apdovanojimų Lietuvoje ir svetur.

Aukcione „Kova iki pergalės!" bus galima įsigyti garsiuosius A. Sutkaus darbus: „Sudie, partijos draugai!" (Vilnius, 1991), „Maratonas Universiteto gatvėje" (Vilnius, 1959), „J. P. Sartre ir S. de Beauvoir Lietuvoje" (Nida, 1965), „Užupis. Paupio gatvė" (Vilnius, 1959), „Praštmanūs bateliai" (Vilnius, 1966).

Aukcionui savo darbus taip pat pateikė Sigita Maslauskaitė - Mažylienė, Kęstutis Grigaliūnas, Nomeda Marčėnaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Miglė Kosinskaitė, Vygantas Paukštė, Audrius Gražys, Eglė Ganda Bogdanienė, Arūnė Tornau, Raimondas Savickas, Arvydas Pakalka, Eglė Einikytė - Narkevičienė, Artūras Valiauga, Liūtauras Griežė, Andrius Makarevičius ir daugelis kitų autorių. Iš viso sulaukta per 200 menininkų darbų. Jau nuo šiandien meno mylėtojai kviečiami užsukti gyvai apžiūrėti kūrinių į Lietuvos dailininkų sąjungos Parodų salę (Vokiečių g. 4, Vilnius).

Aukciono „Kova iki pergalės“ iniciatoriai – Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus biuras ir Lietuvos dailininkų sąjunga. Paramos perdavimą Ukrainoje karių gyvybes gelbėjantiems paramedikams užtikrins organizacija „Blue/Yellow“, bendradarbiaudama su lenkų savanorių paramedikų organizacija „Awangarda“. „Awangarda“ yra lenkų savanorių medikų komanda, dirbanti kartu su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis ir šį lapkritį Lenkijos prezidento jau apdovanota ordino „Už drąsą ir pasiaukojimą“ medaliu. Didžioji dalis aukcione surinktų lėšų dalis bus panaudota būtinoms medicinos priemonėms ir įrangai, kuri gelbėja gyvybes fronte Ukrainoje, įsigyti.

„Matome didelę prasmę paramą nukreipti kolegoms lenkų paramedikams. Daug pilietiškų žmonių ir organizacijų Europoje dirba išvien su mumis, nes supranta, kad Ukrainos Laisvė – tai bendras mūsų visų reikalas ir atsakomybė. Mes, lietuviai, privalome dirbti drauge su lenkais ir kitų šalių atstovais, jei norime prisidėti prie pergalės Ukrainoje. Šiuo atveju mums garbė padėti medikams iš Lenkijos vykdyti savo svarbią misiją Ukrainoje, sveikinu meno darbų aukciono idėją“, – sako organizacijos „Blue/Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas.

“Džiaugiuosi ir dėkoju visiems autoriams atnešusiems savo kūrinius. Labai aktyvus šios iniciatyvos palaikymas rodo, kad esame ne tik didžiausia Lietuvoje menininkus vienijanti organizacija, bet ir solidariausia, atviriausiai veikianti kūrybinė galia. Nuo pat pirmųjų Ukrainos karo dienų suvokdami savo organizacijos misiją ir atsakomybę komunikuojame tarptautinėje erdvėje apie Ukrainos kultūros patirtą žalą, teikiame paramą Ukrainos menininkams, organizuojame aukcionus, parodas Arkos ir Panevėžio galerijose, LDS ekspozicijų erdvėje, tarptautiniame Užutrakio meno festivalyje, finansuojame Ukrainos menininkų atvykimą į Lietuvą ir toliau ieškome būdų prisidėti prie pergalės Ukrainai“ – sako Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė prof. Eglė Ganda Bogdanienė.

„Lietuva gali labai daug, kai veikia ne viena. Vardan Ukrainos galime veikti išvien su Baltijos šalimis ir Lenkija, kuri yra ilgametė mūsų strateginė partnerė. Jau beveik 650 dienų Ukraina kovoja, už šią kovą mokėdama savo žmonių gyvybėmis. Gyvybes fronto linijoje ne visada pavyksta išgelbėti – taip pat ir dėl medicininės įrangos, transporto, kitų būtinųjų priemonių trūkumo. Džiaugiuosi, kad garsūs menininkai atsiliepė į kvietimą pateikti aukcionui savo darbus – labai lauksime visų aukcione, čia bus unikali galimybė įsigyti ypač vertingų kūrinių“, – sako europarlamentaras, aukciono iniciatorius P. Auštrevičius.

Renginys vyks Lietuvos dailininkų sąjungos Parodų salėje (Vokiečių g. 4, Vilnius).


Registracija ir galimybė gyvai apžiūrėti aukciono darbus bus gruodžio 8 d., nuo 17 val.

Aukciono pradžia: 18 val.


Aukciono vedėjai: Edmundas Jakilaitis ir prof. Eglė Ganda Bogdanienė.


Aukciono kūrinius galite pamatyti čia: https://www.ldsajunga.com/kova-iki-pergales


Organizatorių informacija

Comments


bottom of page