top of page
Ieškoti

„O imago!“ V knygos meno paroda


2022 m. spalio 4 – lapkričio 5 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks V knygos meno trienalė „O imago!“


Atidarymas ir laureatų apdovanojimas 2022 m. spalio 4 d. 18 val.


Kuo gali nustebinti tradicinė, jau 5-oji, Lietuvos knygos meno paroda? Naujais vardais, gerai įvaldyta piešimo technika, atlikimo profesionalumu, spalvų deriniais? Kas užburia žvelgiant į pastarųjų ketverių metų Lietuvos iliustracijų trienalės ekspoziciją, kurioje matome 40 šiuolaikinės iliustracijos kūrėjų darbus? Atsakymų į šiuos klausimus kviečiame ieškoti apžiūrint parodą, vartant jos katalogą ir atkreipiant dėmesį į apdovanotus dailininkus.


Šiemetinė iliustracijų trienalė kiek pasikeitusi – naujas ne vien pavadinimas „O imago!“, bet ir įvaizdis, kurį ėmėsi sukurti iliustruotojos Ieva Babilaitė, Rasa Jančiauskaitė ir Aušra Kiudulaitė, susibūrusios į grupę „O!“. Parodoje bus galima pamatyti šios grupės ekspozicijai parengtų kūrybinių dirbtuvių rezultatą, pasiektą kuriant su įvairaus amžiaus auditorija.


Ką dar nauja galima čia rasti? Dauguma kūrinių yra atlikti kompiuteriu, tad jų kokybė neabejotinai priklauso nuo spaudos (kaip ir knygų iliustracijų), o geros raiškos skaitmeninė spauda švyti puikiais grafikos meno niuansais ir spalvų deriniais. Dar labiau stebina ranka sukurtos iliustracijos – tai aukštojo meninio pilotažo kūriniai, jų profesionalumas teikia malonumą ir šventę akims. Parodoje galima įsitikinti, kad šiandieninė iliustracija ieško šiuolaikybės ženklų: naujų raiškos būdų, įtaigos, netradicinės kompozicijos ir panašiai.


Parodos pokyčius inspiravo noras ją padaryti aktualią, gyvą, dinamišką ir sulaužyti per daugelį metų nusistovėjusį jau kiek pasenusį formatą: ji dar ne kuratorinė, tebėra konkursinė, bet atranka į ją sugriežtėjo. Siekta atrinkti tik tuos kūrinius, kurie pasako ką nors nauja – vaizdu, linija, nuotaika, stiliumi, personažais. Konkursas šioje trienalėje išlieka skatinamoji priemonė, o iliustracijoms įvertinti buvo suburta menotyrininkų, dailininkų, knygos dizainerių ir kitų specialistų komisija. Tiems dailininkams, kurie pastaraisiais metais praturtino Lietuvos knygų iliustravimo meną naujovėmis, komisija paskyrė tris trienalės premijas, Algirdo Steponavičiaus premiją, specialų paminėjimą ir tris diplomus. Visi trienalės laureatai kuria šiuolaikinį Lietuvos iliustracijos diskursą – gerai žinomi ir nauji vardai, profesionalios iliustracijos ir geros knygos formuoja Lietuvos šiuolaikinės iliustracijos veidą, tad kviečiame į jį gerai įsižiūrėti.


Jolita Liškevičienė


* Atidarymo metu vyks grupės „O!” kūrybinės dirbtuvės


Dalyviai: Dovilė Bagdonaitė, Birutė Bikelytė, Patricija Bliuj-Stodulska, Inga Dagilė, Greta Duobienė, Lina Eitmantytė-Valužienė, Vaiva Frančiakaitė, Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė, Jokūbas Griška, Viltė Haisch, Lina Itagaki, Vaiva Jalo, Kamilė Jankauskaitė, Simona Jurčiukonytė, Agnė Kananaitienė, Kęstutis Kasparavičius, Lena Klyukina, Eglė Kuckaitė, Greta Alice Liekytė, Indrė Lubytė, Marija Marcelionytė-Paliukė, Kristina Norvilaitė, Vanda Padimanskaitė, Evelina Paukštytė, Vidas Poškus, Jūratė Račinskaitė, Emilija Railaitė, Tania Rex, Deimantė Rybakovienė, Ugnė Rudinskaitė, Ula Rugevičiūtė Rugytė, Elena Selena, Ula Šimulynaitė, Ūla Šveikauskaitė, Reda Tomingas, Laura Tulaitė, Monika Vaicenavičienė, Kotryna Zylė, Kornelija Žalpytė, Marta Žuravskaja


Kuratorės: Ieva Babilaitė, Jolita Liškevičienė

Projekto vizualinio identiteto ir edukacinės programos autorės: grupė „O!“ –

Ieva Babilaitė, Rasa Jančiauskaitė, Aušra Kiudulaitė

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė,

UAB „Papyrus Lietuva“, Lietuvos dailininkų sąjunga

Partneris IBBY Lietuvos skyrius

Informaciniai partneriai: artnews.lt, 7 meno dienos


Informacija +370 5 261 1995, graphic.lt

Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.

コメント


bottom of page