top of page
Ieškoti

Paminklo Reformacijos ir lietuviškos raštijos pradininkams įgyvendinimo darbai2022 m. kovo 2 d. jungtinė Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos, Lietuvos dailininkų sąjungos, Vilniaus savivaldybės, UAB „ŽYBARTUVA“ atstovų grupė susitiko bendrovės „ŽYBARTUVA“ gamybiniame ceche Baltojoje Vokėje, siekiant aptarti Skulptorės prof. Dalios Matulaitės ir architekto prof. Jūro Balkevičiaus sukurto, prieš 4 metus konkursą laimėjusio paminklo „Reformacijos ir lietuvių raštijos pradininkams“ finalinį įgyvendinimą.


Susitikime dalyvavo:


Lietuvos Reformacijos istorijos ir kultūros draugijos valdybos (toliau – Draugijos) nariai: LRIKD pirmininko pavaduotoja, Paminklo statymo komiteto-fondo kanclerė doc dr. Ina Dagytė-Mituzienė, Valdybos posėdžių sekretorė Ingrida Ramšienė, Draugijos valdybos nariai: Danguolė Juršienė, Vydūnas Ramša, Viktorija Liauškaitė, Aurelija Arlauskienė.


Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė prof. Eglė Ganda Bogdanienė.


Paminklo autoriai: Skulptorė prof. Dalia Matulaitė, architektas prof. Jūras Balkevičius.


Vilniaus miesto savivaldybės Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyr. patarėja Rūta Matonienė.


UAB „Žybartuva“ atstovas Miroslav Vyšinski.


Susitikimo išvada


Draugijos valdybos narių, Lietuvos dailininkų sąjungos, Vilniaus savivaldybės ir „Žybartuvos“ atstovų, dalyvavusių posėdyje, nuomone, Draugijos idėja prašyti pagaminti vienos kolonos maketą ir pastatyti Paminklo vietoje, kad būtų galima vaizdžiai pamatyti, kaip atrodys tekstai, yra perteklinė, kainuosianti papildomus pinigus ir laiką. „Žybartuvoje“ autorės D. Matulaitės demonstruotas vienos kolonos aukščio ir tikslaus jos pločio popierinis maketas su jame esančia faksimile ir tekstu, leido susidaryti galimos realybės vaizdą, todėl rekomenduojame telkti visas pajėgas tolimesnėms finansavimo paieškoms, kas užtikrintų tolimesnę Paminklo darbų eigą. Susitikimo protokolo informaciją viešinti LRIKD, LDS ir Vilniaus internetiniuose puslapiuose, informuojant visuomenę apie paminklo įgyvendinimo eigą.


LDS informacija


Comments


bottom of page