top of page
Ieškoti

Vyks penktasis Skulptūros ir vitražo centro Meno festivalis


Liepos 29 d. Skulptūros ir vitražo centras kviečia į penktąjį Meno festivalį! Festivalio programoje lankytojų lauks kūrybinės dirbtuvės, parodos, įvairūs meniniai užsiėmimai, centre reziduojančių menininkų pasirodymai, atviros studijos ir ekskursijos po jas bei muzikos scena su gyvais pasirodymais.

Šių metų Meno festivalis – uždaromasis šiuolaikinės dailės kvadrienalės renginys. Jo centre – Skulptūros ir vitražo centro bendruomenės pristatymas

Šis Skulptūros ir vitražo centro meno festivalis yra 5-osios Lietuvos šiuolaikinės dailės kvadrienalės „LTQ’23: Bendruomenės“ uždaromasis renginys. Pastaroji šiais metais yra dedikuota menininkų bendruomenėms, todėl Meno festivalio centre atsiduria būtent skulptorių ir monumentaliosios dailės atstovų, reziduojančių Skulptūros ir vitražo centre bendruomenės prisistatymas. Festivalio metu menininkai atvers savo studijas bei leis lankytojams susipažinti su kūrybiniais užkulisiais, bus vedamos ekskursijos. Dalyviai taip pat galės patys įsitraukti į meninius procesus dalyvaudami edukacinėse dirbtuvėse: molio lipdymo, grafikos, piešimo, akmens kalimo, tapybos bei specialiai vaikams skirtame graffiti užsiėmime. Festivalio lankytojai galės stebėti skulptorių darbą aliuminio skulptūrų liejimo procese bei pamatyti ką tik „iškeptus“ kūrinius, taip pat stebėti menininkų performansus. Skulptūrų sode bus pristatomos centre reziduojančių menininkų skulptūros, taip pat vyks ir Lietuvos vitražo meno pristatymas. Vizualiuosius menus festivalyje papildys muzikos scena bei ten organizuojami Lietuvos atlikėjų, grupių ir DJ pasirodymai, o, tradiciškai, festivalį vainikuos ugnies skulptūra.

Parodose prisistatys ir savo studijas atvers žinomi Lietuvos menininkai


Mykolas Sauka, Galvos, Skulptūros ir vitražo centro MENO FESTIVALIS nuotr. Marius Sutkus

Skulptūros ir vitražo centre šiuo metu reziduoja per 30 puikiai žinomų Lietuvos menininkų, kurių darbai atsidurs eksponuojamose parodose, o taip pat su autoriais bus galima artimiau pabendrauti aplankant jų atviras studijas. Festivalyje prisistatys skulptoriai ir dailininkai: Jonas Aničas, Rytas Jonas Belevičius, Jonas Čepas, Indrė Ercmonaitė, Jonas Gelčys, Liutauras Griežė, Aušra Jasiukevičiūtė, Mindaugas Junčys, Lina Kalinauskaitė, Algis Kasparavičius, Tauras Kensminas, Daumantas Kučas, Žilvinas Landzbergas, Artūras Makštutis, Gintaras Mikolaitis, Kęstutis Musteikis, Eglė Pilkauskaitė, Mykolas Sauka, Vida Sevrukienė, Vidas Simanavičius, Mindaugas Šnipas, Rytis Urbanskas, Asta Vasiliauskaitė, Kazys Venclovas, Marius Zavadskis; taip pat vitražistai ir stiklo menininkai: Saulius Ercmonas, Dalia Truskaitė, Edita Utarienė.


Festivalio muzikos scenoje – gyvi atlikėjų, grupių ir DJ pasirodymai


Grupė Mielos merginos, nuotr. Marius Sutkus

Meno festivalis aprėps ne tik vizualiuosius menus ir edukacijas, dalyviai taip pat galės išvysti gyvus Lietuvos atlikėjų pasirodymus. Festivalio scenoje garso performansą atliks tarpdisciplininio meno kūrėjas Simonas Nekrošius, bei sintezatoriaus muzikinį performansą – Super Analogic, gyvai pasirodys grupės: Keista Bjauri Žuvis, Mielos merginos,, plokšteles suks Dj’ėjai Paul Sadness, DJ Belzė (Kuro aparatūra).

Meno festivalis vyks liepos 29 d. Skulptūros ir vitražo centre (Dariaus ir Girėno g. 25, Vilnius). Festivalio pradžia 12 val. Įėjimas atviras ir nemokamas.


FESTIVALIO PROGRAMA

MENAI IR EDUKACIJOS

12:00 - 19:00 Atviros menininkų studijos

12:00 - 14:00 Ekskursija po SIV centrą ir menininkų studijas (reikalinga registracija)

13:00 - 13:30 Performansas „Skulptorių sekcija“ (aut. Vidas Simanavičius)

nuo 14:00 Tapybos užsiėmimas

nuo 14:00 Aliuminio liejimas

15:00 - 16:00 Piešimo dirbtuvės (reikalinga registracija)

15:00 - 17:00 Ekskursija po SIV centrą ir menininkų studijas (reikalinga registracija)

16:00 - 17:00 Akmens kalimo dirbtuvės (reikalinga registracija)

16:00 - 17:00 Paskaita apie stiklo meną ir vitražą (lekt. Dalia Truskaitė)

17:00 - 18:00 Grafikos dirbtuvės (reikalinga registracija)

17:00 - 18:00 Graffiti užsiėmimas vaikams

17:30 - 19:00 Ekskursija po SIV centrą ir menininkų studijas (reikalinga registracija)

18:00 - 19:00 Molio lipdymo dirbtuvės (reikalinga registracija)

22:00 Ugnies skulptūra


MUZIKOS SCENA

16:00 - 18:00 Dj Belzė (Kuro aparatūra)

18:00 - 19:00 Super Analogic

19:00 - 20:00 Simono Nekrošiaus garso performansas

20:00 - 21:00 Mielos merginos,

21:00 - 22:00 Keista bjauri žuvis

22:00 - 23:00 Paul Sadness


Registracija į ekskursijas ir kūrybines dirbtuves: https://forms.gle/cdPzad94zybxZtAJ8


Festivalį organizuoja: Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras

Finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, LTQ’23: Bendruomenės, UAB „Mesta“, „Elektroplazma“

Comments


bottom of page