top of page
Ieškoti

Simonos Žemaitytės personalinė paroda „Pokalbiai apie mirtį“


© Simona Žemaitytė. „Pokalbiai apie mirtį“

Kovo 23 d. (ketvirtadienį) 18 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks menininkės Simonos Žemaitytės parodos „Pokalbiai apie mirtį“ atidarymas. Kviečiame apsilankyti!


Sakoma, kad pokalbiai apie mirtį yra socialinis TABU. Tačiau su Covid-19 pandemija bei Europoje prasidėjusiu karu, jie tarsi vėl grįžo į veišąjį diskursą, mokslines diskusijas bei kasdienį gyvenimą. Sakoma, kad „geros mirties menas”, yra toks pat kaip ir ,,gero gyvenimo menas”. Parodoje keliami klausimai: kaip šiandien suprantame ir bandome „spręsti“ mirtingumo „problemą“? Ar įmanomos mirties simuliacijos? Kas vyksta su sąmone mirties metu ir kt. Atsakymų į klausimus ieškoma per pokalbius su YouTube platformos bloggeriais, sąmoningo sapnavimo specialistais, kriogeninio šąldymo ekspertais, skaitmeninio palikimo platformų įkūrėjais, mirties dulomis, alternatyvių laidojimo paslaugų tiekėjais ir k.t.


Nebūties bei išnykimo faktą žmogiškajai sąmonei priimti nelengva. Mirties „problemą” skirtinguose laikotarpiuose, geografiniuose, religiniuose ir kultūriniuose kontekstuose žmonės sprendė pasitelkdami mokslo žinias bei metafiziką. Šiandien kalbame ne tik apie fizinę ir socialinę, bet ir apie skaitmeninę mirtį. Religiniai įsitikinimai persipynę su ateistiniais, mokslo teorijos ir technologiniai sprendimai – su naujojo dvasingumo teorijomis. Parodoje – vaizdai ir pokalbiai filmuoti Pasaulį sukrėtusių įvykių kontekste (Covid-19), ribotomis priemonėmis, medžiagą įrašinėjant per zoom platformą, ar mobiliuoju telefonu. Videodarbai nagrinėja tai, kaip šiandien suvokiame „gerą mirtį“ bei „tinkamą pasiruošimą“ jai. Internetas, socialinės medijos, skaitmeninė mirties pusė bei mokslo naujovės veikia tai, kai įsivaizduojame gyvenimo pabaigą, kaip jai ruošiamės ir kaip ją patiriame.


Simonos Žemaitytės darbai apdovanoti 15-oje Talino trienalėje bei Šefildo dokumentikos festivalyje. Filmai eksponuoti Kauno bienalėje, Oberhauseno filmų festivalyje, Cinémathèque Française platformoje, Kasa galerijoje bei Galata Perform Stambule, BAFTA, RichMix Londone, ŠMC, galerijose Vartai, Titanikas bei Kairė-dešinė Vilniuje, CreArte parodoje Padubice, Linze ir Genujoje, Centrala Birmingeme. Dėstė Royal Holloway bei UCL Londone, šiuo metu studijuoja VDA Dailės doktorantūroje ir dėsto skulptūros katedroje.


Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Tiltas“ dalis.

Paroda galerijoje veiks iki balandžio 23 dienos.


Galerija „Meno parkas"

Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, LT

Commenti


bottom of page