top of page
Ieškoti

Tapytoja Agnė Liškauskienė pristato parodą „Atspirties taškas“


Gegužės 5 dieną 18 val. naujai įsteigtoje Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje „Drobė“ atidaroma jau trečia paroda šį kartą personalinė tapytojos Agnės Liškauskienės paroda „Atspirties taškas“.


Agnė Liškauskienė – kauniečiams jau pažįstama dailininkė išsiskirianti savita tapybine raiška – senų drobių lopų durstymu, todėl įdomu tai, kad sukurta darbų kolekcija betarpiškai komunikuoja su Drobės fabriko erdve ir ištrina ribą tarp sienos ir eksponuojamo objekto.„Atspirties taškas“ – toks reikalingas, kai prislegia gyvenimo realybė ir tarsi sustingsti, kai negali pajudėti – veikti, išsivaduoti iš įkyrių minčių. Patirtų išgyvenimų svoris užgula mūsų pečius ir kartais mes nebepajėgiam jų pakelti: „Buvo dienų, kai galėjau lape piešti tik dvi statmenai susikertančias linijas braukdama jas be atvangos, būtent tas lape įsirėžęs kryžius išjudino mane ir dabar gydo“ savo išyvenimais dalinasi autorė. A. Liškauskienei „prisikelti“ padėjo kūryba ir tikėjimas kontempliuojant kryžiaus ženklą, supratimas, kad šioje kelionėje esame ne vieni, visada yra dar kažkas padedantis nešti kiekvienam uždėtą savą kryžių.


Lankytojams pristatomuose A. Liškauskienės kūriniuose be pavadinimų dominuoja centre išreikštas kryžiaus ženklas. Kūriniai nors gimę sunkių išgyvenimų metu esti monumentalūs ir meditatyvūs. Drobėse menininkė išoriškai netransliuoja savo išgyvenimų, bet pasitraukia ir kviečia žiūrovą pabūti savimi ir su savimi, tyloje kontempliuoti kiekvienam savo nešamo kryžiaus svorį.


Galerija “Drobė”, Drobės g. 62 - 308, Kaunas.


Parodos lankymas nemokamas

Comentarios


bottom of page