top of page
Ieškoti

viennacontemporary 2023 | Kęstutis Zapkus, Eglė Ulčickaitė, Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė


© Eglė Ulčickaitė. NARCIZAS. 2023. Drobė, aliejus. Diptikas: 131 x 106 cm, 131 x 107 cm

Galerija „Meno parkas“ šių metų rugsėjo 7–10 dienomis jau antrą kartą dalyvaus tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „viennacontemporary 2023“ Vienoje, kurioje pristatys Kęstučio Zapkaus, Eglės Ulčickaitės ir Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės menines vizijas.


Galerijos stende Vienoje pristatomi trys menininkai, kurie tiria sudėtingą tapatybės, kolektyvinės atminties ir nuolat kintančios dabarties santykį. Jų kūryba susipina per išorinius kontekstus; įkvėpimo semiasi iš įvairių kultūrinių šaltinių. Kęstučio Zapkaus paveikslai perlipa abstrakcijos ribas, užkoduodami socialinius poslinkius ir karo traumas, o struktūrą ir gaivališką energiją autorius randa muzikos ritmuose. Eglė Ulčickaitė tyrinėja sovietinės praeities liekanas ir jos įtaką dabarčiai, į savo meną įpindama mitologiją ir literatūrą kaip laiko, atminties ir mūsų sudėtingo ryšio su tikrove skaitmeniniame amžiuje refleksiją. Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė nuolatos ieško skirtingų dalykų bendrumo, savo kūrybą dažnai atremia į literatūrą, ji atvira viskam, kas vyksta aplinkui, todėl jai ypač rūpi miesto ir visuomenės problemos.


Jų kūrybiniame centre – bendra gija – supratimas, kad autorius nėra izoliuota kurianti sistema, o veikiau integruota pasaulio dalis. Jie semiasi iš kultūros, interpretuodami literatūrą, mitologiją ar muziką, ir įlieja ją į savo kūrybą. Ar per abstrakčias kompozicijas, ar poetinį neužbaigtumą, kiekvieno menininko kūryba kviečia žiūrovus atsigręžti į savo unikalias perspektyvas.


Galerijos „Meno parkas“ stendo nr. D16

Vieta: Kursalon Vienna (Johannesgasse 33, 1010 Viena, Austrija)


Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

galerija@menoparkas.lt

www.menoparkas.lt


Pridedami kūriniai:

© Eglė Ulčickaitė. NARCIZAS. 2023. Drobė, aliejus. Diptikas: 131 x 106 cm, 131 x 107 cm

©Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė. La Peau de Chagrin. 2023. Drobė, akrilas, aliejus. 200 x 130 cm

© Kęstutis Zapkus. Namas prerijose (Pamišęs Waco). 2013. Medvilnė, aliejus. 91 x 122 cm

コメント


bottom of page