top of page
Ieškoti

Vokietijos dailininkų sąjungos paroda „Apmaudas ir gijimas“

© Haarlammert Ulrich. Paroda „Apmaudas ir gijimas“

Gegužės 3 dieną, penktadienį, 18 val. kviečiame į Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos (WKB) organizuojamos parodos „Apmaudas ir gijimas“ atidarymą galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).


Bėgant metams meninės temos ir įvairūs jų meniniai bei medialiniai, požiūriai buvo ne kartą peržiūrimi, performuluojami ar atnaujinami turinio ir formos atžvilgiu. Šių pozicijų pristatymas atitinkamais intervalais, taip pat yra Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos užduotis. Daugybė šios sąjungos narių, savo kūryboje įvairiais būdais siekia figūratyvinės vaizdinės koncepcijos išraiškos.


Galerijoje „Meno parkas“ pristatomoje parodoje „Apmaudas ir gijimas“, skirtingų kartų vokiečių autoriai, eksponuoja savo specifinius realizavimo būdus „figūratyvo“ tema. Tapyba, grafika ir skulptūra, o taip pat kitas medijas peržengiančios formos susijungia viename pristatyme.


Čia eksponuojami menininkų vizualūs pastebėjimai atskleidžia individualias tikrovės reprezentacijas, vaizduoja tai, kas matoma, bet taip pat atsiveria laisvoms formoms, kurios atskleidžia savo intelektualinę ar vizualinę kilmę. Šiuo atveju „figūra“ yra tapybinis gestas, idėjos apie jį formavimas. Lankytojui siūlomi įvairūs požiūriai į turinį, galintys praplėsti realybės vaizdą.


Parodos pavadinimas „Apmaudas ir gijimas“ gali būti ironiška nuoroda į tai, kad dabartinėje meno scenoje figūratyvas vis dar dažnai laikomas pernelyg sena akademiška kūrybine išraiška. Atrinkti kūriniai ir jų eksponavimas siekia perteikti kitokį matymą, kiekvienas jų atveria daugybe įtampos kupinų krypčių.


Du parodos kuratoriai Heiner Geisbe (Straelen) ir Thomas Prautsch (Miunsteris) patys yra tapytojai, savo meninėje kūryboje ypač susiję su aptariama tema. Jie pakvietė 14-ą kolegų, Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos narių, atskleisti savo šiuolaikinį požiūrį parodoje Kaune.

 

Parodoje dalyvaujantys menininkai:

Julia Arztmann (Miunsteris) – tapyba; Jackie Bamfaste (Weeze) – skulptūra; Edgar Eubel, (Reklinghauzenas) – tapyba; Friedhelm Falke (Kelnas) – tapyba; Peter Gros (Bochumas) – tapyba; Ulrich Haarlammert (Miunsteris) – fotografija / videomenas; Andrea Küster (Diuseldorfas) – tapyba; Ulrich Langenbach (Zygenas) – tarpdisciplinins menas; Marion Nießing (Miunsteris) – fotografija/tapyba; Edith Oellers (Diuseldorfas) – tapyba; Stehanie Pech (Bona) – tapyba; Silke Rehberg (Miunsteris) – keramika/skulptūra; Elke Seppmann (Miunsteris) – tapyba; Bernhard Sprute (Bad Oeynhausen) – tapyba.

 

Ši paroda tai beveik 25-ius metus trunkančios Vakarų Vokietijos dailininkų sąjungos (WKB) ir Lietuvos dalininkų sąjungos galerijos „Meno parkas“ partnerystės dalis. Per šį laikotarpį, tarpusavio projektų mainuose aktualios meninės išraiškos buvo pristatomos įvairiose parodose ir projektuose, kuriuos lydėjo susitikimai bei studijų vizitai, tarp menininkų iš abiejų dailininkų sąjungų.

 

 

Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki gegužės 31 dienos.


Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

Comments


bottom of page