top of page
Ieškoti

Gintauto Vaičio tapybos paroda „Spalvos ir struktūros“
2021 11 25 - 12 31


Š. m. lapkričio 25 d. meno galerijoje “Fojė” (Vilniaus g. 69, Trakai) atidaroma Gintauto Vaičio tapybos paroda “Spalvos ir struktūros”.


"Spalvos ir struktūros" - tai rinktinė tapytojo Gintauto Vaičio personalinė paroda, kurioje eksponuojama daugiau nei dvidešimties pastaraisiais metais sukurtų abstrakčių paveikslų kolekcija.


Gintautas Vaičys yra žymus lietuvių viduriniosios tapytojų kartos atstovas, aktyvus Lietuvos dailininkų sąjungos narys, buvęs išeivijos dailės grando Kęstučio Zapkaus mokinys, priklausęs legendinei, dar 20 a. pabaigoje išgarsėjusioje to meto jaunųjų menininkų grupei "Geros blogybės".


Parodoje "Spalvos ir struktūros" dominuoja ritmiškos intensyvaus kolorito kompozicijų variacijos - greta akrilu tapytų drobių dailininkas pristato eksperimentinius autorinės technikos koliažus. Tiek kontrastingomis, tiek niuansuotomis spalvinėmis dėmėmis grindžiamos Gintauto Vaičio abstrakcijos išsiskiria konstruktyvia išdėstymo logika ir subtilia jautriai nutapytų tonų gradacija. Pats autorius sako, "... ieškau ritmo, kurį komponuoju iš sudėtingų reguliarių linijų ir juodų segmentų. Nes mūsų gyvenimas - tai ritmingas visa ko pasikartojimas. Kvėpavimas ir širdies dūžiai, vienas po kito einantys metų laikai, saulėlydžiai ir saulėtekiai, potvyniai ir atoslūgiai…".


Pasak dailėtyrininkės Ritos Mikučionytės, ši paroda yra išskirtinė proga ne tik pamatyti naujausius Kauno dailininko Gintauto Vaičio darbus, bet ir konceptualiai permąstyti abstrakčiosiosios lietuvių dailės raidą ir perspektyvas.


APIE AUTORIŲ


Gintautas Vaičys gimė 1965 m. Kaune, kur šiuo metu gyvena ir dirba. Autorius baigė Vilniaus dailės akademiją, nuo 1999 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, o nuo 2014 m. ir kultūrinės asociacijos „Borussia“ narys. Nuo 1993 metų dirba pedagoginį darbą. 2009-2017 m. Buvo LDS Kauno skyriaus pirmininkas.


Dailininkas yra surengęs 70 personalinių parodų Lietuvoje bei apie 20 personalinių parodų užsienyje (Estija, Lenkija, Vokietija, Austrija, Čekija, Šveicarija). Aktyviai dalyvavo apie 300 grupinėse parodose Lietuvoje ir apie 100 grupinėse parodose užsienyje.


Menininkas apdovanotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotu medaliu 2021, specialiu prizu parodoje „Geriausias 2002 metų kūrinys“ Kaunas, Dailės parodų „Atgimimas“ diplomais 2014/2017, Lietuvos valstybės stipendija meno ir kultūros kūrėjams 2005-2006, Lippes instituto stipendija, Schwalenberg, Germany 2002, Giutars, Vantos miesto rezidencija, Suomija 2007.


Gintauto Vaičio darbai yra saugomi kolekcijose: MO Muziejus Vilniuje, MKČ muziejus Kaune, Grunwald art kolekcija Olsztyn, Samuolis art kolekcija Kaunas, Šviesos muziejus Pultuske (Lenkija), taip pat privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.


Paroda bus eksponuojama 2021 11 25 - 2021 12 31.

Parodos lankymas - nemokamas.Meno Galerija “Fojė” informacija

Meno parodų kuratorė Renata Semaškienė

T. 868950555

Kommentare


bottom of page