top of page
Ieškoti

FAKE NEWS. NAUJASIS MENININKŲ MENIU


Lapkričio 26 d., šeštadienį, 17.00 val. LDS galerijoje „Drobė“ (Drobės g. 62-308, Kaunas) atidaroma grupinė paroda FAKE NEWS.


Kasdienių „naujienų „stalas“ – virtualusis ir popierinis… Prisėdę prie jo, vaišinamės rimtais pasaulinių žinių patiekalais ir kertam vietinių aktualijų „mėsą“. Nepamirštame, žinoma, pramoginių saldėsių, aitrybių ir spragėsių. Ir… kone kasdien žiniasklaidos virtuvėje garuoja išgalvotų naujienų sriuba. Melagienos ir dezinformacinio šlamštmaisčio ingredientų pasirinkimas joje – nenusakomos įvairovės, nors pagrupuoti galima…: „Negali būti! Mirė įžymusis JIS!!?“, „Paprasti piliečiai nuodijami milteliais iš lėktuvų!“, „Dėl saulės aktyvumo nebeveiks jokie elektros prietaisai – artėja pasaulio pabaiga!“. O prie ausies žvaliai propeleriu pazvimbinus eiliniam demagogiukui Karlsonui nebesunku auditoriją įtikinti, kad „Marsas vėl atakuoja!“.


Kodėl taip lengva skleisti klaidingas žinias? Kodėl taip lengva jomis patikėti? – Ogi Tėvynė, Duona kasdieninė, Sveikata, Kaimynas rūpi kiekvienam. Komunikacijos ir socialinių poreikių svarba tokia didelė, o neišlavintų protų ir sąmoningai kenkiančių „virusų“ kiekis toks pakankamas, kad patikliai suvartojami ir „ostapo-benderiški“ finansiniai žlėgtainiai, ir antgamtiškos sveikatos gėrimai, išimti iš Kašpirovskio televizorinio šaldytuvo. Taip melagienų šiupinyje, nuolat susidurdamas su nesąmonių ledkalniais, kasdieną skęsta titanikas „Tiesa“. Sriuba ima lietis per kraštus kažkur į informacinės platformos pastales – amžinuosius kvailybės plotus, kurių beribiškumas, anot A. Einsteino, gretintinas nebent su visata.


Visokios žinios bei aktualijos, žinia, rūpi ir menininkams. Ne visada jiems lengva susigaudyti komunikacinio srauto „meniu“. Tačiau jie bando. Ypač dabar, kai prie „Delfi“ rubrikų „Melo detektorius“ ir „Demaskuok“ stalo stojasi „šefė“ Rebeka Bruder – šefė parodai „Fake News“ ir šefė Lietuvos Dailininkų sąjungoje, vadovaujanti Kauno skyriui. Kokius ingredientus pasems iš feikinių naujienų katilo 15 kviestinių Lietuvos menininkų? Kokius patiekalus pagamins? Kaip juos paserviruos? Kokias įrankiais siūlys naudotis – intelektu, jausmais, ironija?


LDS galerijos „Drobė“ informacija

Comments


bottom of page