top of page
Ieškoti

Jolantos Mikulskytės kūrybos paroda „Už paviršiaus“ galerijoje „Kairė-dešinė“


2023 m. sausio 31 – kovo 4 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Jolantos Mikulskytės kūrybos paroda Už paviršiaus.


Atidarymas 2023 m. sausio 31 d., 18 val.


Parodoje atsiskleidžia ne vienus metus menininkės tyrinėjamos povandeninės būsenos: techninis nardymas, slėginiai pakitimai, gyvūnija, biologija, artefaktai. Povandeniniai vaizdiniai čia virtę didelio formato litografijomis, atspindinčiomis, kaip veikiant vandens stichijai kinta žmogaus savivoka, pasaulėjauta ir visa būtis. Parodos pavadinimas taip pat nurodo į globalius pakitimus, karo situaciją, bet svarbiausi dalykai čia lieka už (vandens) paviršiaus. Pasak autorės, atrodo, jog šiomis dienomis nebeliko drungnos būsenos, tik šalta arba karšta, juoda arba balta. Povandeniniai vaizdiniai, vaizdų žemėlapiavimas ir būsenų geografija buvo kolekcionuoti visą pandeminį laikotarpį kaip metodas išlikti, o dabar – pasislėpti, ir vėlgi – išlikti. Litografija yra neatskiriama šio meninio tyrimo dalis. Ji įkūnija lėtą procesą, perteikia meditacijos būseną, dėliojant tokio keisto ir neužtikrinto mūsų laikmečio nuotrupas.


Jolanta Mikulskytė (g. 1979) – dailininkė grafikė. 2006 m. baigė grafiką Vilniaus dailės akademijoje (1997–2006). Surengė solo parodų Lietuvoje. Nuo 2008 m. dalyvauja kūrybinėse stažuotėse, edukacinėse programose ir parodose Lietuvoje bei užsienyje. Nuo 2007 m. Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros dėstytoja, docentė. Kuria estampo srityje, pastaruosius kelis metus kūryboje išskirtinai naudoja litografijos techniką, užsiima jos populiarinimu vesdama kūrybines dirbtuves.


Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Parodą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Partneris Vilniaus dailės akademija


* Paroda yra kultūrinio maršruto SUMENĖK dalis


Informacija +370 5 261 1995, graphic.lt

Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.

Comments


bottom of page