top of page
Ieškoti

Giedros Purlytės tapybos paroda „Debesų ganyklos“


Debesų ganyklos – nuo Molėtų rajono iki Vilniaus


2022m. Vasario 24d. Galerijoje AUTOPORTRETAS (Pilies g.12, Vilnius), atidaroma Giedros Purlytės tapybos paroda „Debesų ganyklos“.


Paroda vyks 2022 02 24 - 04 24


Sau nauja tema Giedra Purlytė karantino ir politinių įtampų išvargintus praeivius kviečia į ramybės slėnį, kur nameliuose tarp ežero aslos ir debesų stogo kukliai glaudžiasi vaikystės prisiminimai. Vis dar svečių laukiantis, senelės rankų nuglostytas langas ar pakrypęs namelis po klevu žmogaus akimis stebi lankytojo nerimą: „na, sustok gi, kur tu nuskubėsi?“


Daugeliui pažįstama meditatyviomis abstrakcijomis ir romantiškomis vaikystės iliustracijomis, šį kartą dailininkė eksponuoja kuklius kaimo vaizdelius, saugančius nekintančią išminties ramybę ir laiko neišsklaidytą šilumą. Paveikslų realizmas kreipiasi į gyvenimo realumą, kurdamas alternatyvą amžinam žmogaus bėgimui paskui iliuzinę laimę „ten, kur mūsų nėra“. Senamiesčio galerijos skliautai koncentruoja parodos šilumą ir kviečia čia susirinkti po gyvenimą išsibarsčiusius draugus. „Dailiokų“ susitikimai, bendraminčių pokalbiai apie provincijoje atrandamą meno erdvę, kontempliatyvios tapybos užsiėmimai – tai vis Giedros planai parodos veikimo metu.


Saulius Žvirblis


Giedra Purlytė


Gimiau Kaune.

Mokiausi:

Kauno keturmetė dailės mokykla (Dabar Martinaičio dailės mokykla)

Kauno Stepo Žuko dailės technikumas, tekstilės specialybė (Dabar J.Vienožinskio meno kolegija)

Kauno Dailės Akademija, tekstilės specialybė

VDA, tęstinės Meno terapijos studijos.


Nuo 1994 m. rengiu personalines parodas, kurių skaičius jau peržengė 30.

Nuo 1998 m. iki 2020 m. gyvenau ir kūriau Vilniuje.

Nuo 2020 m. gyvenu ir kuriu Svobiškėlio kaime, Molėtų rajone.

Įkūriau GIEDRA GALERIJA.

Organizuoju plenerus, rengiu edukacijas vaikams ir suaugusiems.

Lietuvoje ir užsienyje dalyvauju grupinėse parodose, tapybos pleneruose.

Nuo 2012m.esu Lietuvos Dailininkų sąjungos narė.

Mano kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.


Apie parodą DEBESŲ GANYKLOS


Debesis rimtai ganyti pradėjau 2020 m., kuomet prasidėjus pandemijai susikraustėme į savo sodybą, o prabėgus pirmiesiems metams priėmėme sprendimą čia gyventi nuolatos. Natūraliai grįžau prie peizažo temos, kurią anksčiau paliesdavau tik išvykus į plenerus.

Gamta visuomet buvo mano aistra ir magnetas. Mano abstrakčioji tapyba yra gamtos motyvų, spalvinių derinių inspiruota. Rimčiau imtis realistinių peizažų vis nesiryždavau. Atrodė, banalus reikalas. O ir kam – juk yra fotografija.

Tačiau vaikštinėdama laukais su šunimi, stebėdama visų tų besikeičiančių šviesų, šešėlių, spalvų ir atspalvių begalybes, grįžau prie paprastumo. Tarsi smegenys “išsivalė”. Viskas tapo iki skausmo paprasta. Aš tiesiog grįžau į pirmą klasę ir pradėjau nuo Abėcėlės. Žiūrėjau, stebėjau, rinkausi mane užkabinusius motyvus ir piešiau, fotografavau, žymėjausi, tapiau. Nuo mikro iki makro. Nuo kankorėžio iki neparėpiamų snieguotų horizontų. Klusniai, nuolankiai, mokiniškai. Tokioje kūryboje atradau savo pačios keitimo, mąstymo, meditacijos formą. Apie rezultatą galvojau mažai. Svarbu buvo mane įtraukiantis procesas, laikas stebint gamtą ir ją perkeliant ant drobės man buvo aukso laikas. MANO laikas. LAISVĖS laikas. Tai padėjo išlaikyti pusiausvyrą ir stabilumą.


Tokio pobūdžio parodą žiūrovams pristatau pirmą kartą.


Visi parodoje eksponuojami kūriniai nutapyti dviejų su puse metų laikotarpyje, gyvenant sodyboje, gamtos apsuptyje. Tą nuotaiką, orą, spalvą ir kvapą bandau atskleisti Vilniaus senamiesčio širdyje. Tikiuosi, šios kultūrinio sluoksnio prisigėrusios sienos tai priims svetingai. Ir gotikinėse parodų salėse mano laukai, kalvos ir ežerai su įvairių debesų ganyklomis kvėpuos laisvai ir atras savo žiūrovą.


GIEDRA, 2022


Tel. +37068780714; e-paštas: giedra.purlyte@gmail.com; FB: giedra galerija.

adresas: Giedra galerija, Svobiškėlio km., 33318 Molėtų raj.

bottom of page