top of page
Ieškoti

Klaipėdoje – Slaptosios piešėjų draugijos paroda


© Nijolė Zubienė

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) nuo gegužės 3 d. bus eksponuojama Slaptosios piešėjų draugijos XII paroda. Susitikimas su parodos autoriais planuojamas gegužės 18 d. Tuo pat metu vyks ir naktinis akto piešimas iš natūros. Daugiau informacijos apie tai bus pateikta vėliau.


Parodos autoriai: Arturas Aliukas, Paulius Juška, Skaistė Verdingytė, Vidas Drėgva, Liuda Jaruševičiūtė Stankevičienė, Eglė Lėckaitė, Rima Gaižauskaitė, Lorita Tamulevičiūtė, Asta Vasiliauskaitė, Laima Švelnytė Stauskienė, Ugnė Žilytė, Sigita Jakutytė, Laimutė Tamoševičienė, Česlovas Polonskis, Meda Norbutaitė, Nijolė Zubienė, Natalie Levkovska, Gražina Murelytė Ajauskienė, Gintaras Jocius, Danielius Rusys ir Nerijus Baublys.


Jau daugiau kaip dvidešimt metų grupė profesionalių menininkų kas savaitę piešia modelius iš natūros, gyvai. Iš pradžių tai buvo savitikslis piešimo meistrystės tobulinimas, ir tik po dešimties bendros veiklos metų buvo surengta pirmoji tokių piešinių paroda. Slaptoji piešėjų draugija (SPD) piešia ir rengia pasirodymus Lietuvos dailininkų sąjungoje, Vilniuje. Esame dėkingi už prieglobstį ir kartą per metus paruošiame naujausių darbų ekspoziciją. Kasmetinės parodos–peržiūros tapo tradicija, daugėjo piešėjų, didėjo žiūrovų būrys. Jausdami augantį susidomėjimą figūratyvaus piešinio menu, mes išleidome antrą klajojančią po Lietuvos miestus parodą ir dvyliktą draugijos istorijoje. Paroda jau buvo eksponuota Šiauliuose ir Panevėžyje, o dabar ji pristatoma Klaipėdoje.


Šią piešinių parodą gali aplankyti kiekvienas, bet skirta ji ne visiems. Tik tiems, kurie nėra iškritę iš Europos dailės konteksto ir supranta piešinio iš natūros reikšmę ir ypatumus. Apnuoginto žmogaus piešimas – atskiras skyrius meno istorijoje, susijęs su nuolatine kova dėl menininko teisės laisvai kurti ir viešai pristatyti savo kūrybą.


Piešti žmogaus figūrą iš natūros – sudėtingiausias menininko meistriškumo išbandymas. Vienas piešinys gali būti anatomiškai teisingas, bet nuobodus, neišraiškingas. O kitas, gal ir ne be priekaištų, bet unikalus, charizmatiškas, įsimintinas. Modelių vaidmuo procese itin svarbus – jie neišsenkantis įkvėpimo šaltinis. Neginčytinai užburiantis yra ir pats piešimo procesas. Kuo sudėtingesnis rakursas ar netikėta poza, tuo įdomiau išspręsti galvosūkį, pateikti savo įtaigų variantą. Ir kartais kaip prizą išsinešti tą unikalų piešinį, kuris išsiskiria iš daugelio kitų.


Kuratorė Liuda Jaruševičiūtė Stankevičienė


Paroda veiks iki birželio 10 d.

Organizatorius – LDS Klaipėdos skyrius.

Rėmėjai – Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.


Galerijos darbo laikas:

trečiadieniais–penktadieniais 12–19 val., šeštadieniais 11–16 val.

Sekmadieniais–antradieniais ir valstybinių švenčių dienomis nedirba.


Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie skelbiami įvairiose medijos priemonėse renginio viešinimo tikslais.


Daugiau informacijos:

Liuda Jaruševičiūtė Stankevičienė, el. p. liuda.j.s@gmail.com, tel. +370 688 96430

Danguolė Ruškienė, el. p. d.ruskiene@gmail.com, tel. +370 650 37370


Nuotraukų užrašai:

1. Nijolė Zubienė, 2022 m.

2. Ugnė Žilytė, 2018 m.

3. Paulius Juška, 2021 m.

4. Arturas Aliukas, 2021 m.

5. Skaistė Verdingytė, 2022 m.

Comentarios


bottom of page