top of page
Ieškoti

Marijos Rubavičiūtės ILIUSTRACIJŲ PARODA Ilonos Ežerinytės knygai “TETULĖ LIU”


25 d. UŽUPIO MENO INKUBATORIAUS galerijoje “Galera” (Užupio g.2A) atidaroma Marijos Rubavičiūtės ILIUSTRACIJŲ PARODA Ilonos Ežerinytės knygai “TETULĖ LIU”.

Spalio 29d. (šeštadienį) 14 val. knygą “TETULĖ LIU” pristatys autorė Ilona Ežerinytė, dailininkė Marija Rubavičiūtė bei leidykla “Žalias kalnas”.


Maloniai kviečiame mažus ir didelius užsukti į UMI galeriją „Galera“ (Užupio g.2A) ir pasinerti į kelionę po unikalų iliustracijų pasaulį, taip pat gyvai susipažinti su knygos autore Ilona ir dailininke Marija. Apžvelgę parodą turėsite progą sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse, kuriose patys pabūsite menininkais ir išsinešite savo sukurtą atvirutę ar skirtuką knygai. Čia, žinoma, galėsite isigyti ir pačią knygą “Tetulė Liu”.

Kas gi toji tetulė Liu?


“Nebejauna moterytė Liucija vieną rytą pabunda, pažvelgia į veidrodį ir mato save sumažėjusią. Ji ir toliau traukiasi, namai, daiktai atrodo vis didesni, todėl tenka kreiptis į gydytoją. Pasirodo, fiziškai ji visiškai sveika, o jos mažėjimas yra dvasinio pobūdžio – Liucija tiesiog nesiekia tapti dideliu žmogumi, išgarsėti. Jei imtų keisti gyvenimo būdą, stengtųsi patekti į televiziją, susipažinti su įžymiais žmonėmis, galbūt pasveiktų, tačiau tai ne jos būdui. Liucija nutaria priimti save tokią, kokia yra, ir gyventi taip, lyg nieko nebūtų nutikę. „Tetulė Liu“ – nuostabi žinomos rašytojos Ilonos Ežerinytės istorija apie tai, kas mus daro mažesnius, o kas augina. Dailininkės Marijos Rubavičiūtės iliustracijos - koliažai tetulės pasaulį pripildė daiktų daiktelių ir jaukios šilumos.“

Paroda gausi šiai nuostabiai istorijai sukurtomis iliustracijomis, o ekspoziciją papildo instaliacija, kurios centre perkeltas momentas iš dailininkės studijos kūrybinio proceso i šią kamerinę erdvę. Žiurovas čia gali pasijusti dailininko kūrybinio pasaulio užkulisių stebėtoju, nes ekspozicijos centre - stalas, prie kurio ir buvo kuriamos iliustracijos knygai.


Iliustracijos sukurtos mišria technika, kiek primena atmosferinius scenovaizdžius, todėl jose atsispindi išskirtinis ir scenografiškas dailininkės rakursas į knygos meną. Praleista daugybė valandų bežaidžiant mąsteliais, gvildenant siužetinius akcentus bei kruopščiai derinant piešinį ranka su smulkiausiomis karpytų fotodetalių kompozicijomis. Knygos iliustracijos turtingos ir išieškotos tiek personažų charakteriais, tiek kiekvieną jų supančia atmosfera.


Ši ekspozicija atspindi vientįsą ryšį tarp dailininkės ir jos kuriamų personažų pasaulio. Nes daugybė daiktų ir daiktelių supančių dailininkės kasdienybę, fotografijos, žirklių bei pieštuko pagalba apsigyvena ir knygos „Tetulė Liu“ puslapiuose.

Marija Rubavičiūtė (g. 1977, Vilniuje) Užupyje gyvenanti menininkė ( LDS narė). Baigusi VDA scenografijos specialybę, kuria scenografijas bei kostiumus spektakliams, paveikslus, instaliacijas, dalyvauja parodose. Menininkei artimos mišri, koliažo, asambliažo, technikos. UŽUPIO MENŲ IKUBATORIAUS galerijoje eksponuojama jos trečioji darbų paroda. Šį kartą, tai menininkės debiutas jai naujoje knygų iliustravimo srityje.

Paroda veiks: spalio 25d -lapkričio 5d.

UMI Galerijos “Galera” ( Užupio g. 2A) darbo laikas: II-VI 12.00-18.00

Comments


bottom of page