top of page
Ieškoti

„Meno parkas“ mugėje „Artissima“ pristatys keturių lietuvių menininkų kūrinius

Lapkričio 4–7 dienomis galerija „Meno parkas“ grįžta į Turiną, kur vienoje svarbiausių Italijos šiuolaikinio meno mugių „Artissima“ pristatys keturių lietuvių menininkų – Patricijos Gilytės, Agnės Jonkutės, Žilvino Landzbergo ir Eglės Ulčickaitės kūrinius.

Galeriją „Meno parkas“ rasite pagrindinėje dalyje (Main Section) | Takas juodas – stendo numeris 12 | Takas geltonas – stendo numeris 11


Vieta: OVAL – Lingotto Fiere (Via Giacomo Mattè Trucco, 70 – 10126 Turinas, Italija)

Patricija Gilytė (g. 1972) – tarpdisciplininio meno atstovė, savo darbuose daugiausia jungia instaliaciją, performansą, videomeną. Šiais metais mugėje Artissima pristatomi du autorės kūriniai – ironiškas vaideoperformansas „Sub Zero Yogasan“ (2011) siūlantis lengvą, naujojo amžiaus tikėjimu ir ritualais grįstą gydymą nuo visų ligų ir problemų. Tiesiog kvėpuok... viskas susitvarkys... O taip pat, vienas naujausių menininkės videokūrinių „Dunojaus miško plaustas“ (2019), čia vaizduojamos eglės tarsi keleiviai – metafora apie žmones arba prijaukintą gamtą besileidžiančią Dunojumi, lydimą skaitmeninės akies danguje.

Galerijos stendo ekspozicijos erdvė organizuojama pusiau perregima Žilvino Landzbergo (g. 1979) instaliacija, kuriančia namų, interjero jausmą. Šią instaliacijos „Saulės konservatorija“ detalę menininkas apibūdina kaip „poetinį gestą, sukurtą lyg piešinį erdvėje“. Ją papildo objektai-instaliacijos iš naujojo ciklo „Akmenys ir raidės“ ir tęstinio – „Didžioji R“. Menininko kūrybos braižas išsiskiria originalia vizualia išraiška, kurioje persidengia skulptūros, objekto, instaliacijos meno, ar net tapybiškų sprendimų skambesiai. Pasitelkdamas įvairias medijas autorius kuria erdvę, kurioje žiūrovas lyg už teatro kulisų, tampa dalyvaujančiu veikėju, sąveikaudamas su scenografiškais kūriniais.

„Meno parko“ stende pristatomi ir Agnės Jonkutės (g. 1974) tapybos kūriniai, bei visiškai nesenai „ArtVilnius‘21“ meno mugėje pristatytos fotografijos iš ciklo „Įžemintas dangus. Smiltynė“ (2021). Savo darbuose menininkė daugiausia tyrinėja žmogaus santykį su gamta, ją domina užbaigtas veiksmas, kuriame pats žmogus nebedalyvauja, bet vis dar yra juntamas jo būties pėdsakas. Kraštovaizdis jos kūriniuose tai ne tik fizinė vieta (nors menininkė sako, kad tolimas horizontas ir gimtosios šalies šviesa yra ta priežastis, kodėl ji niekada negalėjo emigruoti), bet veikiau įrankis tyrinėti istoriją ir keliauti laiku – dalintis šeimos prisiminimai – apie senelių tremtį, jų pasakojimus, ką jie išgyveno, apie jų pavogtos jaunystės vargus ir grožį. Čia Jonkutė bando pavaizduoti tai, ką jų akys matė ir širdis jautė.

Mugės lankytojai taip pat galės pamatyti keletą naujausių jaunosios kartos tapytojos Eglės Ulčickaitės (g. 1989) tapybos darbų. Šios autorės kūrybos išskirtinumas – gaivūs, subtilaus kolorito, rodos, lengva ranka užtepti paveikslai, vaizduojantys kasdieniškus, atpažįstamus daiktus ir vietas, per kuriuos tyrinėjamas asmeninės atminties ir laiko fenomenas. Menininkė savo darbuose siekia suvokti, iš kur atsiranda paralelinio laiko išgyvenimo būsena, daugiausia dėmesio telkia į daugialypio laikinumo sampratos kūrimą, tai yra dabarties suvokimą praeities(-ių) fone.
Galerijos „Meno parkas“ dalyvavimą mugėje „Artissima“ iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.


Comments


bottom of page