top of page
Ieškoti

Tado Gindrėno grafikos paroda „Santykis su aplinka"


Panevėžio LDS skyriaus galerijoje GALERIJAXX nuo kovo 10 iki balandžio 4 dienos vyksta Tado Gindrėno grafikos paroda „Santykis su aplinka"


Galerijos darbo laikas: antradieniais -penktadieniais nuo 12 iki 18 val.


„Santykis su aplinka“

Grafikos raižinių ciklą, skirtas atskleisti žmogaus savijautai mieste – santykiui su architektūra, sąlyčiui su medžiais, su augmenija, su saulėtekiais ir saulėlydžiais, net su smogu, retsykiais apgaubiančiu miestą tiršta migla... Miestas nepaliaujamai plečiasi – statomi nauji gyvenamiejį būstai, konstruojamos viešosios erdvės, o gamta palaipsniui išstumiama. Ar jos pasigendame? Kaip toji pirmapradės aplinkos (gamtos) prarastis pasireiškia žmonių kasdienybėje?


Tačiau šis ciklas ne tiek ekologinis, kiek antropologinis. Analizuoti įvairias būsenas, prisimindamas, kad mes irgi esame gamtos dalis. Dabar, kai vaikštome su kaukėmis, miestas irgi lyg užsidėjęs kaukę – atrodo atšiaurus, svetimas, bet jį ir mus sušildo natūralus gamtos dvelksmas. Darbuose atskleidžiu plastinėmis priemonėmis, įsižiūrėdamas į šviesą ir šešėlius, įsiklausydamas, kaip baugiai tyli gamta nepaliaujamame miesto triukšme. Mano tikslas – perteikti miesto užspaustos gamtos įvaizdžius, atsispindinčius miestiečių akyse, jų veiduose. (Tadas Gindrėnas).

LDS Panevėžio skyrius Galerija XX” Laisvės a. 7 LT-35200 Panevėžys Tel. (8 45) 40 22 32


Comments


bottom of page