top of page
Ieškoti

Vytauto Antano Jakščio paroda „Improvizacijos“ ir Eglės Bacevičiūtės paroda „Laukiamasis“


Antanas Vytautas Jakštys pastelė, 31 x 48 cm.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) kovo 10 d. (ketvirtadienį) 17 val. atidaromos dvi parodos – Vytauto Antano Jakščio pastelių paroda „Improvizacijos“ ir personalinė Eglės Bacevičiūtės autorinės juvelyrikos paroda „Laukiamasis“.


Brandų jubiliejų švenčiančio grafikos meistro, puikiai įvaldžiusio ofortą ir akvatintą, Vytauto Antano Jakščio pastelių parodoje „Improvizacijos“ lankytojai išvys pačias naujausius, dar niekur nerodytus meno kūrinius. Vytautas Antanas Jakštys yra ekspresyvaus romantizmo grafikos kūrėjas, savo pastelės darbuose išsaugojęs sau būdingus kūrybos bruožus – meistriškai valdomą techniką, piešinį, šviesos ir tamsos kontrastų vaizdavimą, virtuoziškai jungiamą su svajinga impresionizmo laisve, kai spalva suteikia kūriniams dar ryškesnę plastinę galią ir paveikumą. V. A. Jakščio spalviniai tonai – dažnai tarsi eteriniai: kupini nematytų tamsos gilumų, pereinančių į akinančiai ryškios spalvos švytėjimą. Labai tikslus audringų abstrakčių dėmių valdymas, tikrojo motyvo aliuzija, įgudusiai kuria šiek tiek paslaptingą poetišką matymą. Sėkmingai išbaigta emocijų visuma, stilistikos ir minčių jėga – visa tai bus atskleista Vytauto Antano Jakščio parodoje.


Vytautas Antanas Jakštys gimė 1937 m. 1964 metais įgijo grafiko diplomą Lietuvos Valstybiniame dailės institute ir pradėjo aktyviai dalyvauti parodose. Nuo 1967 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 1969 – 1978 m. vaikų dailės mokyklos (Adomo Brako dailės mokykla) mokytojas, 1979 – 1981 Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos Vizualinio dizaino katedros dėstytojas.


Eglės Bacevičiūtės autorinės juvelyrikos paroda ,,Laukiamasis” – tai 2020 metais sukurta kolekcija, kuri buvo papildyta naujais darbais 2022 metais. Kolekciją įkvėpė juvelyrinės maldos dėžutės, nešiojamos kaip pakabukai. Į pakabukus galima dėti savo užstrigusias mintis, prašymus, o gal tiesiog padėkos žodžius... Kūrėja mano, jog prašymas/malda kaip minties materializavimosi pradžia, vienija visus žmones ir visai nesvarbu, kaip jie tai daro. Tai menininkę įkvėpė gilintis į šį reiškinį ir kaip jis mus jungia, kurti savo maldos dėžutę taip, kaip ją įsivaizduojanti ir jaučianti. Darbuose naudojos medžiagos ir formos, kurios E. Bacevičiūtei intuityviai siejasi su maldos-meditacijos būsena ir platesne perspektyva į tikėjimą: trikertė žvaginė, cirkonas, kaip seniausias žemės mineralas, varis, sidabras, kietmedis, etc. Darbai kviečia ne tik akimis, bet ir pirštais tyrinėti jų skulptūrines formas, juk lietimas, tai dalis maldos-meditacijos.


Eglė Bacevičiūtė h 6.2 x pl 2.2 x st 1.2 cm juodmedis, sidabras 2020

Eglė Bacevičiūtė gimė 1986 m. spalio 23 d.. Šiuo metu gyvena ir dirba Kaune. 2009 metais įgijo juvelyrikos bakalauro laipsnį (VDA Telšių fakultetas), o 2011 metais skulptūros magistro laipsnį (VDA Kauno fakultetas). 2014 metais tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nare. Nuo 2012 metų iki šiol kuria autorinę juvelyriką, dalyvauja grupinėse parodose, yra surengus kelias personalines parodas. Nuo 2015 metų yra kviestinė lektorė, o nuo 2019 taip pat yra atsakinga už metalo mažosios plastikos laboratoriją VDA Kauno fakultete.


Rėmėjai:

Klaipėdos miesto savivaldybė

Lietuvos kultūros taryba


Kuratorė – Neringa Poškutė-Jukumienė

Koordinatorė – Rosana Lukauskaitė


Laukiame Jūsų, laikantis visų saugumo reikalavimų atsižvelgiant į SAM rekomendacijas. Lankytojai be apsauginių kaukių nebus įleidžiami.


Mūsų darbo laikas: II–V – 10:00–18:00, VI – 11:00–16:00


Parodos vyks iki balandžio 9 d

Comentarios


bottom of page