top of page
Ieškoti

Laimos Tubelytės-Kriukelienės tapybos paroda „Lietuvos istorija drobėse“


Vasario 16 d. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje atidaryta Laimos Tubelytės-Kriukelienės tapybos paroda. Didelio formato drobėse autorė vaizduoja didingą Lietuvos istoriją.


“Tapyti Lietuvos žemę, valdovus, senuosius radinius ir su jais susijusius įvykius bei pergalingus mūšius, įprasminti tautinius simbolius ir ženklus – nepaprastas džiaugsmas ir tuo pačiu didelė atsakomybė. Džiaugiuosi, kad meilę Lietuvai galiu išreikšti spalvų potėpiais drobėje ir dalintis tuo jausmu su meno mylėtojais.

Visą savo laisvalaikį skiriu kūrybiniams ieškojimams: molbertinei ir sieninei tapybai, grafikai, erdvinėms kompozicijoms, tęstinėms dailės studijoms, organizuoju parodas, dalyvauju pleneruose. Savo kūrybą pristačiau daugelyje grupinių dailės parodų įvairiuose Lietuvos muziejuose ir galerijose bei surengiau per 40 autorinių kūrybos darbų parodų.

Pastarąjį dešimtmetį didžiausią kūrybinio laiko dalį skiriu didelio formato drobių tapybai Lietuvos istorijos tema. Svarbus kūrybinės veiklos etapas – bendradarbiavimas su istoriku ir archeologu akad. prof. dr. Eugenijumi Jovaiša ir jo leidinių iliustravimas.

Randu laiko abstrakcijų, portretų, figūrinių kompozicijų tapybai. Po sudėtingo istorine tematika atlikto darbo – abstrakcijų ar portretų tapyba man yra tikrų tikriausias poilsis ir spalvų muzika...

Džiaugiuosi, kad meilę Lietuvai galiu išreikšti spalvų potėpiais drobėje ir dalintis tuo jausmu su meno mylėtojais”,– pasakoja autorė.


Daugiau apie autorę


1982 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą. Pedagoginio darbo metai prasidėjo Zarasų rajone, Dusetų K. Būgos vidurinėje mokykloje, vėliau dirbo dailės mokytoja Zarasų meno mokykloje. Nuo 1996 m. dėstytojauja Utenos kolegijoje. 2016–2021 m. Lietuvos dailininkų grupės „Individualistai“ narė. 2018 m. apdovanota Utenos Meno ir kultūros premija. Nuo 2021 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, suteiktas Meno kūrėjo statusas.


Paroda veiks iki kovo 28 d.


Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerija (Vytauto Didžiojo g. 73, LT-86136 Kelmė).


Organizatorių informacija

Comments


bottom of page