top of page
Ieškoti

LDS monumentalistų sekcijos narių parodos „Šimtmečių dabartys“ atidarymas


Maloniai kviečiame į išskirtinį 32 –jų Lietuvos dailininkų sąjungos monumentalistų sekcijos narių parodos „Šimtmečių dabartys“ atidarymą, kuris vyks 2022 sausio 6 d., 18.30 val., meno galerijoje „Fojė“ (Vytauto g. 69,Trakai).

Lietuvos Dailininkų Sąjungos Vilniaus skyriaus monumentalistų sekcijos parodą surengti paskatino Trakų įkūrimo jubiliejus. Monumentalioji dailė - pati seniausia, pirmapradė vaizduojamosios dailės sritis. Mozaikos, vitražai, sieninė tapyba, skulptūros pirmiausiai atsirado religijos kulto pastatuose, valdovų ir miestų rūmuose. Šis žanras remiasi vaizdavimo ir technologijų tradicijomis ir yra tarsi laiptai sujungiantys praeitį ir ateitį, o jei nėra įsisavintos praeities kartų žinios, tai nieko naujo ir gero negimsta.


Vitražas ir mozaika, paveikslas ir skulptūra neatsiranda per dieną, savaitę ar mėnesį - tai yra elitinis menas, kuriam sukurtis reikia laiko, pastangų, talento ir kantrybės tvirtai remiantis kultūros ir tradicijų pagrindais. Galima būtų teigti, kad tokios pat kantrybės ir išmanymo reikėjo statant Trakų pilį ir miestą, kuriam juk šiais metais sukanka net 700 metų!


Amžiai ir laiko tekmė - tai apmąstymų ir įžvalgų lobynas. Žmogus ir aplinka, dabarties ir praeities ženklai, tai visa kas kaupiasi dailininko atmintyje ir tampa jo veiklos neišsemiamu šaltiniu. Lietuvos Dailininkų Sąjungos Vilniaus skyriaus monumentalistų sekcijos nariai, iekvienas atskirai ir visi kartu jie sukūrė šią parodą - monumentalistų pasaulio mozaiką, kurią skiria garbingam Trakų 700-mečio jubiliejui.

Parodos dalyviai :

Stanislovas Rolanas Bulavas

Eglė Rakauskaitė

Nerijus Baublys

Laima Kriukelienė

Danielius Rusys

Valerija (Vija) Tarabildienė

Gitenis Umbrasas

Vytautas Poška

Saulius Čižikas

Laimutė Tamoševičienė

Kazys Kęstutis Šiaulytis

Jurga Uzdilaitė

Skaistė Verdingytė

Albinas Markevičius

Rūta Lipaitė Vingrienė

Vincas Matonis

Augustas Lopas

Vytautas Kibildis

Arturas Aliukas

Paulius Juška

Agnė Juškaitė

Liuda Stankevičienė

Agnė Kišonaitė

Gintaras Kraujalis

Vidas Drėgva

Ignas Meidus

Gintaras Jocius

Dalia Truskaitė

Rasa Grybaitė

Rimvydas Mulevičius

Vilma Slavinskaitė

Edita Utarienė

Paroda vyks : 2022 01 06 – 02 06 I dalis

2022 02 07 – 03 06 II dalis

Maloniai kviečiame!

Parodos atidarymas su GP.

Įėjimas nemokamas.

Parodų kuratorė Renata Semaškienė

Meno galerija „Fojė“

Comments


bottom of page