top of page
Ieškoti

Tapybos parodoje – jaukūs Kauno peizažai ir garsių kauniečių portretai


Irenos Mikos autoportretas, 2022

Gegužės 9–31 dienomis Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriaus parodų salėje, A. Mapu g. 18, veiks žymios galerininkės ir tapytojos Irenos Mikos tapybos paroda „Apie Kauną ir kauniečius“. Susitikimas su parodos autore ir galimybė iš pirmų lūpų sužinoti apie parodą ir jos gimimą vyks tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ metu, gegužės 18 dieną 16 val., bibliotekos Meno ir muzikos skyriaus parodų salėje.


„Koks Kaunas be savo žmonių ir akį džiuginančių peizažų!“, – apie savo parodą kalba tapytoja Irena Mika. Ji, ketvirtos kartos kaunietė, parodą skiria savo mylimam gimtajam Kaunui ir jo žmonėms, bet Irenos Mikos kūrybos laukas jau išsiplėtė į Vilnių, Birštoną ir Stakliškes.


Tapytojai paroda „Apie Kauną ir kauniečius“ gimė neatsitiktinai. Irena Mika kelis dešimtmečius bendradarbiauja su Lietuvos rašytojais, dalyvauja tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ skaitymuose ir yra net įsteigusi prizą – „Poezijos pavasario“ spalvingiausiam eilėraščiui.


Parodoje „Apie Kauną ir kauniečius“ eksponuojami tapytojos Irenos Mikos močiutės Onutės Skirgailaitės ir senelio, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorio Petro Mikuličiaus, kurie apdovanoti garbingais Pasaulio tautų teisuolių medaliais už holokausto aukų gelbėjimą ir Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais, portretai. O iš drobių žvelgia Kauno poetai, aktoriai ir kiti dailininkės draugai ir bičiuliai – Gvidas Latakas, Algimantas Mikuta, Gintaras Patackas, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Gediminas Jankus ir kiti.


Irena Mika – galerininkė, tapytoja, dailės pedagogė, Lietuvos dailininkų sąjungos, Lietuvos meno galerininkų asociacijos ir kitų meno institucijų narė. Yra surengusi bei dalyvavusi daugiau kaip 60 parodų, plenerų ir kitų meno projektų. Priklauso XX a. pab. ekspresionistų kartai, kartu su Raimundo Mikšio ir Alfonso Vilpišausko kūryba. Tapytoja Irena Mika ištikima ekspresyviam potėpiui ir mįslingai abstrakcijai.


Meno kritikas Astijus Krauleidis-Vermontas

Comments


bottom of page